Race Results from Saturday, April 26, 2008

Late Models Feature Starting Lineup Postponed Until Saturday, May 17 (20 laps): Row 1: Chuck Yingling & Carl Billet; Row 2: Jake Jones & Justin Ehrhart; Row 3: John Moser & Randy Christine; Row 4: Bud Witmer & Cam Zeigler; Row 5: Charles Potts & Carl Graves; Row 6: Gene Wrightstone & Steve Billet; Row 7: Chaz Walls & Travis McClelland; Row 8: Grant Adams & Sam Leonard, Jr.; Row 9: Kyle Saylor & Steve Weikel; Row 10: Chase Billet & Laudan Seigfreid; Row 11: Darrell Henry.

 

HEAT RACE WINNERS: Justin Ehrhart and Jake Jones

 

Street Stocks Feature Starting Lineup Postponed Until Saturday, May 10 (20 laps):  Row 1: Jenn Scott & Joey Hoffer; Row 2: Dustin Hollinger & Wes Alleman; Row 3: Paul Morgan & Scott Thunberg; Row 4: Carig Morgan & Dave Thompson, Jr.; Row 5: Eric Walker & Bryan Shue; Row 6: Steven Dove & Craig Diehl; Row 7: Walt Lemmon & Calvin Herman; Row 8: Jimmy Slaseman & Garrett Shover; Row 9: Jaynee Zeigler & George Eash; Row 10: Jim Rost, Sr. & Chad Smith.

 

HEAT RACE WINNERS: Wes Alleman and Dustin Hollinger.

 

Xtreme Stock Car Feature Starting Lineup Postponed Until Saturday, May 24 (20 laps):  Row 1:  Sean Todd & Rickey Hippensteel, Jr.; Row 2: Adam Smith & Matt Wampler; Row 3: Chris Heller & Tim Hahn; Row 4: Donnie Broderick & Ray Broderick; Row 5: Travis Horan & Alex Updegraff; Row 6: Jason Failor & John Frye; Row 7: Larry Landis & Nolan Barshinger; Row 8: Randy Blank & Craig Zimmerman; Row 9: Matt Adams & Mike Taft; Row 10: Larry Lohss & Tyler Frye; Row 11: Sam Rial & Shaun Linn; Row 12: Lance Danmyer & Steve Ramsey.

 

HEAT RACE WINNERS:  Alex Updegraff and Travis Horan

 

Legends Cars Feature Starting Lineup Postponed Until, June 7 (20 laps):  Row 1: Josh Morrow & Shane Glatfelter; Row 2: Jeff Condran & Stephen Nederostek; Row 3: Tom Mayberry & Scott Houdeschell; Row 4: Rick Harring & Brian Weitzel; Row 5: Robert Sobieski & Pat McDermott; Row 6: Bob Lash & Greg Burd; Row 7: Andy Lupfer & Randy Fetteroff; Row 8: Jason Rochelle & Denny Wiley; Row 9: Bill Diehl & Lucas Montgomery; Row 10: Reed Saloney & Chad Glatfelter; Row 11: Ed Wentz & Xzander Edwards; Row 12: Justin Grim & Brent Marquis.  DNQ: Matt Glinski; Rick Hartwig; Tom Mayberry, Jr.; Jason Smith; Shawn Arndt; Randy Kissinger.

 

HEAT RACE WINNERS: Scott Houdeschell, Tom Mayberry and Stephen Nederostek.

CONSOLATION WINNER: Reed Saloney

 

Speedway Auto Sales Mini Van Feature (10 laps):  1. Butch Richcreek, Jr.; 2. Daryl Sipe; 3. Richard Day; 4. David Kohr; 5. Robert Fryberger; 6. Brandon Hedstrom; 7. John Durusell; 8. Brian Lefebvre; 9. Chad Gracey; 10. Kenny Latz; 11. Marshall Busser; 12. Travis Beck; 13. Dan Snyder; 14. Rodney Groves; 15. Bill Wise; 16. Scott Hughes.  

 

FEATURE LAP LEADERS: Richcreek (1-10).

 

BACK

Copyright 2004 - 2009 Susquehanna Speedway Park. All rights reserved.
Last Updated:

This site best viewed at 1024 x 768 pixels