Race Results from Saturday, June 21, 2008

Late Models Feature (20 laps):  1. Travis McClelland; 2. Sterling Kinard; 3. Jake Jones; 4. John Moser Jr.; 5. Bud Witmer; 6. Chuck Yingling; 7. Steve Weikel; 8. Carl Billet; 9. Justin Ehrhart; 10. Randy Christine Jr.; 11. Grant Adams; 12. Sam Leonard Jr.; 13. Jamie Lloyd; 14. Jeremy Knoll; 15. Denny Willey; 16. John McDonough Jr.; 17. Carl Graves; 18. Kyle Saylor; 19. Darrel Henry; 20. Cam Zeigler; 21. Ken Knoll; 22. Gary Potts; 23. Carl Leach; DNS – Josh Kimmel.  

FEATURE LAP LEADERS: McClelland (1-20).

HEAT RACE WINNERS: Kinard, G. Potts and McClelland.

 

Street Stocks Feature (20 laps):  1. Gregory Diehl; 2. Todd Bowersox; 3. Paul Morgan; 4. George Eash; 5. Scott Thunberg; 6. Eric Walker; 7. Wes Alleman; 8. Joey Hoffer; 9. Chad Smith; 10. Steven Dove; 11. Bryan Shue; 12. Jim Rost Sr.; 13. Joe Whiteley; 14. Dave Thompson Jr.; 15. Calvin Herman; 16. Jenn Scott; 17. Jimmy Slaseman; 18. Don Zechman; 19. Craig Morgan; 20. Scott Sipe; 21. Jaynee Zeigler; 22. Mike Herman; 23. Garrett Shover.

FEATURE LAP LEADERS: Rost Sr. (1 - 2); Diehl (3 – 20).

HEAT RACE WINNERS: Eash and Diehl.

 

Street Stock Feature (postponed from May 17) (20 laps): 1. Wes Alleman; 2. Jimmy Slaseman; 3. Steven Dove; 4. Eric Walker; 5. Scott Thunberg; 6. Joey Hoffer; 7. Jenn Scott; 8. Chad Smith; 9. Garrett Shover; 10. Paul Morgan; 11. Jim Rost Sr.; 12. Jaynee Zeigler; 13. Bryan Shue; 14. George Eash; 15. Gregory Diehl; 16. Craig Morgan; 17. Dustin Hollinger; 18. Calvin Herman.

FEATURE LAP LEADERS: Slaseman (1-14); Alleman (15-20).

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1. Matt Wampler; 2. Tim Hahn; 3. Rich Lomman; 4. Larry Landis; 5. Donnie Broderick; 6. John Stoll Jr.; 7. Jason Failor; 8. Sean Todd; 9. Mike Taft; 10. Randy Blank; 11. Adam Smith; 12. Travis Horan; 13. Mike Lomman; 14. Lance Danmyer; 15. Brandon Ort; 16. Ray Broderick; 17. Chris Heller; 18. Shaun Linn; 19. Bill Fulton; 20. Matt Adams; 21. Sam Rial; 22. John Frye; DNS – Alex Updegraff.  

FEATURE LAP LEADERS: Horan (1-12); Smith (13-14); Wampler (15-20).  

HEAT RACE WINNERS: Adams and Horan.

 

Four Cylinder Stock Car Feature (20 laps):  1. John Stoll Jr.; 2. Jason Smith; 3. Henry Lesher; 4. Jason Geesaman; 5. Ronnie Buck; 6. Ed Hollenbach; 7. Leroy Long; 8. Dennis Christ Jr.; 9. Eric Hollenbach; 10. Mike Potts; 11. Jerry Hoagland; 12. Ron Combs Jr.; 13. Russell Clavey; 14. Gary Newell; DNS – Robert “Bud” Hopple.

FEATURE LAP LEADERS: Smith (1 – 12); Stoll (13 – 20).

HEAT RACE WINNERS: Buck and Smith.

 

PENNMAR Vintage Car Feature (12 laps): Modified Division - 1. Jeff Gamble; 2. Larry Felty; 3. Paul Bacchus; 4. Tom Swanger; 5. Stew Wenrich; 6. Terry High; DNS – Lloyd Hockenberry; Fred Krickbaum; Richard Pastor; Rob Casti.  Sportsman Division - 1. Fred Thompson; 2. Craig Coghill; DNS – Willie Brymesser. 

FEATURE LAP LEADERS: Gamble (1-3, 20); Felty (4-19).

HEAT RACE WINNER: Felty.

 

PENNMAR Vintage Car Feature (postponed from May 17) (12 laps): Modified Division - 1. Jeff Gamble; 2. Tom Swanger; 3. Paul Bacchus; 4. Stew Wenrich; 5. Larry Felty; 6. Rob Casti; 7. Terry High; 8. Fred Krickbaum; 9. Richard Pastor; DNS – Lloyd Hockenberry.  Sportsman Division -  1. Fred Thompson; 2. Craig Coghill; 3. Richard Pastor.

FEATURE LAP LEADERS: Krickbaum (1-3); Gamble (4-12).

BACK

Copyright © 2004 - 2009 Susquehanna Speedway Park. All rights reserved.
Last Updated:

This site best viewed at 1024 x 768 pixels