Race Results from Saturday, June 28, 2008

Late Model Feature (postponed from May 17) (20 laps): 1. Randy Christine Jr.; 2. John Moser Jr.; 3. Bud Witmer; 4. Jake Jones; 5. Carl Billet; 6. Cam Zeigler; 7. Chuck Yingling; 8. Sterling Kinard; 9. Carl Graves; 10. Grant Adams; 11. Justin Ehrhart; 12. Sam Leonard, Jr.; 13. Gary Potts; 14. Steve Weikel; 15. John McDonough Jr.; 16. Denny Willey; 17. Darrel Henry; 18. Travis McClelland; DNS Chaz Walls; Laudan Seigfried; Steve Billet; Kyle Saylor; Charles Potts.

FEATURE LAP LEADERS: Christine (1-20).

 

Xtreme Stock Car Feature (postponed from May 17) (20 laps):  1. Chris Heller; 2. Matt Wampler; 3. Sam Rial; 4. Adam Smith; 5. Donnie Broderick; 6. Larry Landis; 7. Tim Hahn; 8. John Frye; 9. Jason Failor; 10. Bill Fulton; 11. Matt Adams; 12. Randy Blank; 13. Lance Danmyer; 14. Sean Todd; 15. Travis Horan; 16. Mike Taft; 17. Ray Broderick; 18. Nolan Barshinger; DNS Ronald Vance; Alex Updegraff; Ricky Bender; Michael Kiehl; Stephen Ramsey; Jed Latshaw; DNQ - Mark Paine; Robert Pyle III; Shaun Linn; Rickey Hippensteel, Jr.

FEATURE LAP LEADERS: Landis (1-3); Heller (4-20).  

 

Susquehanna Recyclers Mini Vans Feature (10 laps):  1. Daryl Sipe; 2. Butch Richcreek Jr., 3. John Durusell; 4. Bill Wise; 5. Jeff Svendsen; 6. Richard Day; 7. Dan Snyder; 8. Robert Fryberger; 9. Dan Richcreek; 10. Keith Heiges; 11. Rodney Groves; 12. Ryan Miller; 13. Eric Single; 14. Chad Gracey; 15. George Lucas; 16. Kenny Latz; 17. Scott Huges; 18. Jason Anderson; 19. Kevin Gross; 20. Leroy Hoffman Jr. 

FEATURE LAP LEADERS: Wise (1-2); Sipe (3-5, 7-10); B. Richcreek (6).

 

Late Models Feature (postponed until Saturday, August 9) (20 laps):  Row 1: Jeremy Knoll & Kyle Saylor; Row 2: Denny Willey & Sterling Kinard; Row 3: Gary Potts & Randy Chistine Jr.; Row 4: Sam Leonard Jr. & Justin Ehrhart; Row 5: John Moser Jr. & Carl Billet; Row 6: Travis McClelland & Charles Potts; Row 7: Chuck Yingling Jr. & Ken Knoll; Row 8: Grant Adams & Cam Zeigler; Row 9: Carl Graves & Pancho Lawler; Row 10: Jake Jones & Bud Witmer; Row 11: Darrel Henry & Jamie Lloyd; Row 12: Steve Weikel & John McDonough Jr.; Row 13: Larry Meadows & Scott Lupfer.

HEAT RACE WINNERS: J. Knoll; Willey and Moser Jr.

 

Street Stocks Feature (postponed until Saturday, August 23) (20 laps): Row 1: Bryan Shue & Garrett Shover; Row 2: Calvin Herman & Jimmy Slaseman; Row 3: Chad Smith & George Eash; Row 4: Craig Morgan & Scott Thunberg; Row 5: Paul Morgan & Eric Walker; Row 6: Wes Alleman & Gregory Diehl; Row 7: Joe Whiteley & Joey Hoffer; Row 8: Dave Thompson Jr. & Jim Rost Sr.; Row 9: Steven Dove & Jenn Scott; Row 10: Mike Herman & Jaynee Zeigler; Row 11: Norman Dunlap.

HEAT RACE WINNERS: Shue and C. Morgan.

 

Xtreme Stock Car Feature (postponed until Saturday, August 16) (20 laps): Row 1: Brandon Ort & Lance Danmyer; Row 2: Sean Todd & Rich Lomman; Row 3: Jason Failor & Chris Heller; Row 4: Tim Hahn & Larry Landis; Row 5: Sam Rial & Adam Smith; Row 6: Donnie Broderick & Matt Wampler; Row 7: Barclay Wilson & Matt Adams; Row 8: Bill Fulton & Rickey Hippensteel Jr.; Row 9: Larry Lohss Jr. & Randy Blank; Row 10: Mike Taft & Ray Broderick; Row 11: Travis Horan & Mike Lomman.  Row 12: John Frye & Shaun Linn.  DNQ Nolan Barshinger.

HEAT RACE WINNERS: Smith; Heller and Wampler.

BACK

Copyright 2004 - 2009 Susquehanna Speedway Park. All rights reserved.
Last Updated:

This site best viewed at 1024 x 768 pixels