Race Results from Thursday, July 3, 2008

ARDC Midgets (20 laps): 1. Steve Buckwalter; 2. Randy Monroe Jr.; 3. Scott Zipp; 4. P.J. Garguilo; 5. Nick Wean; 6. Steve Lenig; 7. Bruce Buckwalter; 8. Zack Martini; 9. Andy Martin; 10. Tracy Readinger; 11. Frank Polimeda; 12. A.J. Ernesto; 13. Eric Heydenreich; 14. Greg Robinson; 15. Drew Heistand; 16. Ryan Watt; 17. Ryan Smith; 18. Steve Craig; 19. Michelle Miller; 20. Jimmy Commock; 21. Tracy Miller; 22. Shane Penney; 23. Chris Zrinski; 24. Carey Becker; 25. Dave Shirk; 26. Brett Arndt; DNS: Michael Miller; DNQ: Bobby Goerner; Donnie Hoffman; Mark Lawshe; Randy Reid; Douglas Dodson; Jack Spence.

FEATURE LAP LEADERS: Monroe Jr. (1-18); Buckwalter (19-20).

HEAT RACE WINNERS: Polimeda; Heistand; Monroe Jr.

CONSOLATION WINNER: Arndt.

 

600cc Micro Sprints Feature (20 laps):  1. Ben Murphy; 2. Dwayne Gutshall; 3. Ryan Guyett; 4. Tim Gladfelter; 5. Jimmy Brookens; 6. Heath Henley; 7. Lex Burritt; 8. Cale Reigle; 9. Brady Bacon; 10. Brent Marks; 11. Parker Evans; 12. Jim Woods; 13. Tim Dietz; 14. Shane Lewis; 15. Alex Bright; 16. Scott Sawyer; 17. Tyler Devault; 18. Duane Harbaugh; 19. Michael Dransfield; 20. Mike Freed; 21. Joe Robertson; 22. Mark Strickler; 23. Kyle Moody; 24. Jake Murphy; 25. Mike Dicely; 26; Randy West; DNQ: Mike Koehler; Ken Miller; Todd Schaefer; David Feeser; Brock Zearfoss; Jason Brown; Keith McIntyre Jr.; Timmie Barrick; A.J. Bast; John Whary; Brandon Yarlett; Kory Merkey; Matt Mountz; Keith Ford; Ryan Wilson; Dane Delancey; Phil Griffith; Jermain Godshall; Jerry Mack; Shelby Harper; Drew Richmond; Ryan Smith; Gary Funck; Brad Cox; Jimmy Glenn; Matt Pupello; Corey Adams; Jerry Wells; Gary Berkenstock; Shaun Arndt; Todd Campbell; Jan Luckenbaugh; Bradley Weber; Randy Taylor; Tyson Hall; Andrew Deal.  

FEATURE LAP LEADERS: B. Murphy (1-20).

B-MAIN WINNER: J. Murphy

C-MAIN WINNER: Ryan Wilson

HEAT RACE WINNERS: Guyett; Evans; Dransfield; Robertson; Henley; Bacon; Burritt.

 

Legends Cars Feature (20 laps):  1. Geremey Sheaffer; 2. Tom Mayberry; 3. Scott Houdeschell; 4. Jeff Condran; 5. Reed Saloney; 6. Jason Rochelle; 7. John Morrow; 8. Stephen Nederostek; 9. Pat McDermott; 10. Randy Kissinger; 11. Kara Clarke; 12. Greg Burd; 13. Buddy Shoad Jr.; 14. Brian Weitzel; 15. Chad Glatfelter; 16. Jason Smith; 17. Bill Diehl; 18. Brent Marquis; 19. Scott Wilkerson; 20. Bob Lash; 21. Justin Grim; 22. Andy Lupfer; 23. Rick Harring; 24. Robert Sobieski; DNQ: T.J. Mayberry; Lucas Montgomery; Jim Black; Richard Miller; Randy Fetterolf; Shane Glatfelter; Ed Wentz; Travis Wilson; Jason Chilton; Brian Black; Vernon Houseman.

FEATURE LAP LEADERS: Shoad (1-2); Mayberry (3-16); Sheaffer (17-20).

HEAT RACE WINNERS: Kissinger; Sheaffer; Mayberry

CONSOLATION WINNER: Rochelle

 

Women on Wheels Feature (10 laps):  1. Kendra Knaub; 2. Beth Buhrman.

FEATURE LAP LEADERS: Knaub (1-10).

BACK

Copyright 2004 - 2009 Susquehanna Speedway Park. All rights reserved.
Last Updated:

This site best viewed at 1024 x 768 pixels