Race Results from Saturday, July 26, 2008

Late Models (20 laps): 1. Randy Christine Jr.; 2. Cam Zeigler; 3. Bud Witmer; 4. Jake Jones; 5. Travis McClelland; 6. Carl Billet; 7. John Moser Jr.; 8. Charles Potts; 9. Carl Graves; 10. Justin Ehrhart; 11. Grant Adams; 12. Kyle Saylor; 13. Chuck Yingling; 14. Sam Leonard, Jr.; 15. Denny Willey; 16. Brad Wolf; 17. Jamie Lloyd; 18. Jessie Morrison; 19. Dustin Hollinger; 20. Darrel Henry; 21. Ken Knoll; 22. Jeremy Knoll; DNS: Glenn Elliott.

FEATURE LAP LEADERS: Christine Jr. (1-20).

HEAT RACE WINNERS: Billet and Zeigler.

 

Street Stocks Feature (20 laps):  1. Craig Morgan; 2. Eric Walker; 3. Chad Smith; 4. Paul Morgan; 5. George Eash; 6. Wes Alleman; 7. Scott Thunberg; 8. Dave Thompson Jr.; 9. Garrett Shover; 10. Steven Dove; 11. Jimmy Slaseman; 12. Jaynee Zeigler; 13. Mike Herman; 14. Bryan Shue; DNS: Jenn Scott.

FEATURE LAP LEADERS: Herman (1-2, 4); Smith (3, 5-7); C. Morgan (8-20).

HEAT RACE WINNERS: Smith and Walker.

 

Xtreme Stock Cars Feature (20 laps):  1. Ray Broderick; 2. Donnie Broderick; 3. Alex Updegraff; 4. Adam Smith; 5. Ron Vance; 6. Tim Hahn; 7. Chris Heller; 8. Matt Adams; 9. Larry Landis; 10. John Scrivens; 11. Bill Fulton; 12. Sam Rial; 13. Steve Ramsey; 14. Lance Danmyer; 15. Mike Taft; 16. Shaun Linn; 17. Shaun Todd; 18. Jason Failor; 19. Ray Krone; 20. Randy Blank; 21. Larry Lohss Jr.; 22. Mike Zeigler Jr.; 23. Kevin Higgins; 24. Barclay Wilson.

FEATURE LAP LEADERS: Heller (1-7; 11-14); R. Broderick (8-10; 19-20); Rial (15-18).

HEAT RACE WINNERS: R. Broderick and Vance.

 

Classic Cars Feature (15 laps):  1. Bill Brown Sr.; 2. Roland Brown; 3. Joe Snodgrass; 4. Jim Crocker; 5. Charlie Summers; 6. Kurt Welsh; 7. Phil Alexander; 8. Kevin Palmer; 9. Brooks Coleman; 10. Steve Cantwell; 11. Charlie Weaver; 12. Steve Jordan; 13. Joe Alder; 14. Brian Diehl; 15. Al Daniels.

FEATURE LAP LEADERS: Diehl (1-3); Welsh (4); R. Brown (5-7); Brown Sr. (8-15).

HEAT RACE WINNERS: Diehl and Brown Sr.

 

York Haven Auto Sales Mini Van Feature (10 laps):  1. Kenny Latz; 2. Daryl Sipe; 3. Jeff Svendsen; 4. Chad Gracey; 5. Bill Wise; 6. Robert Fryberger; 7. John Durusell; 8. Richard Day; 9. Brandon Hedstrom; 10. Leroy Hoffman Jr.; 11. Rodney Groves; 12. Anthony Cluck; 13. Terry Davis; 14. Ryan Miller; 15. Kimberly Martino; 16. Scott Hughes; 17. Jason Anderson.

FEATURE LAP LEADERS: Latz (1-10).

 

Women on Wheels Stock Car Feature (10 laps):  1. Kendra Knaub; 2. Nancy Horan Frye; 3. Renae Luckenbaugh; 4. Beth Burhman; DNS Brandie Scott.

FEATURE LAP LEADERS: Frye (1-7); Knaub (8-10).

 

BACK

Copyright 2004 - 2009 Susquehanna Speedway Park. All rights reserved.
Last Updated:

This site best viewed at 1024 x 768 pixels