Race Results from Saturday, August 9, 2008

Late Models Feature (20 laps):  1. Justin Ehrhart; 2. John Moser Jr.; 3. Denny Willey; 4. Kyle Saylor; 5. Sam Leonard Jr.; 6. Bud Witmer; 7. Randy Christine Jr.; 8. Carl Billet; 9. Carl Graves; 10. Cam Zeigler; 11. Jamie Lloyd; 12. Darrel Henry; 13. Grant Adams; 14. Ken Knoll; 15. Chase Billet; 16. Charlie Potts; 17. Larry Meadows; 18. Jake Jones; 19. Scott Lupfer; 20. Steve Billet; DNS Travis McClelland; Jeremy Knoll.

FEATURE LAP LEADERS: Willey (1-8); Ehrhart (9-20).

HEAT RACE WINNERS: Ehrhart and Potts.

 

Late Models Feature (Makeup postponed from June 28) (20 laps):  1. Carl Billet; 2. Randy Christine Jr.; 3. Jake Jones; 4. Grant Adams; 5. Jeremy Knoll; 6. Sam Leonard Jr.; 7. Carl Graves; 8. Cam Zeigler; 9. Travis McClelland; 10. Kyle Saylor; 11. Jamie Lloyd; 12. Charles Potts; 13. Bud Witmer; 14. John Moser Jr.; 15. Darrel Henry; 16. Denny Willey; 17. Scott Lupfer; 18. Ken Knoll; 19. Larry Meadows; 20. Justin Ehrhart; DNS Sterling Kinard; Gary Potts; Chuck Yingling Jr.; Pancho Lawler; Steve Weikel; John McDonough Jr.  

FEATURE LAP LEADERS: J. Knoll (1); C. Billet (2-20).

 

Street Stocks Feature (20 laps):  1. Chad Smith; 2. Eric Walker; 3. Paul Morgan; 4. Wes Alleman; 5. Craig Morgan; 6. Greg Diehl; 7. George Eash; 8. Dave Thompson Jr.; 9. Garrett Shover; 10. Dustin Hollinger; 11. Jimmy Slaseman; 12. Jenn Scott; 13. Scott Thunberg; 14. Ray Strubhar; 15. Jaynee Zeigler; 16. Calvin Herman; 17. Bryan Shue; 18. Norm Dunlap Jr.; 19. Adrian Barnhart; DNS Mike Herman; Steven Dove.   

FEATURE LAP LEADERS: Shover (1); Smith (2-20).

HEAT RACE WINNERS: Smith and C. Morgan.   

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1. Sam Rial; 2. Ray Broderick; 3. Ron Vance; 4. Alex Updegraff; 5. Travis Horan; 6. Tim Hahn; 7. Jason Failor; 8. Adam Smith; 9. Larry Landis; 10. Lance Danmyer; 11. Bill Fulton; 12. Sean Todd; 13. Donnie Broderick; 14. Jim Smith; 15. Stephen Ramsey; 16. Mike Taft; 17. Gerald Barnes; 18. Shaun Linn; 19. Chris Heller; 20. Jed Latshaw; 21. Rich Lomman; 22. Dave Kamp; 23. John Frye; 24. Mike Zeigler Jr.; DNS Mike Lomman; DNQ Matt Adams.

FEATURE LAP LEADERS: Taft (1-2); Vance (3-10; 16-18); Rial (11-15; 19-20).   

HEAT RACE WINNERS: Todd, Zeigler Jr. and Vance.

CONSOLATION WINNER: Updegraff.

 

Susquehanna Recyclers Mini Van Feature (10 laps):  1. Daryl Sipe; 2. Brian Lefebvre; 3. Jeff Svendsen; 4. Chad Gracey; 5. Robert Fryberger; 6. Dan Snyder; 7. John Durussell; 8. George Lucas; 9. Ryan Miller; 10. Scott Hughes; 11. Kenny Latz; 12. Jeremy Knoll; 13. Rodney Groves; 14. Bill Wise; 15. Leroy Hoffman; 16. Richard Day.

FEATURE LAP LEADERS: Gracey (1-2); Sipe (3-10).

 

PENNMAR Vintage Car Feature (12 laps):  1. Bob Campbell; 2. Jeff Gamble; 3. Paul Bacchus; 4. Fred Krickbaum; 5. Tom Swanger; 6. Fred Thompson; 7. Larry Felty; 8. Craig Coghill; 9. Josh Shank; DNS Alan Pahulick; Richard Pastor;.

FEATURE LAP LEADERS: Campbell (1-12).

HEAT RACE WINNER: Campbell.

 

BACK

Copyright 2004 - 2009 Susquehanna Speedway Park. All rights reserved.
Last Updated:

This site best viewed at 1024 x 768 pixels