Race Results from Friday & Saturday, October 17 & 18 2008

Street Stock A-Main Feature (50 laps):  1. Doug Hoffman; 2, Paul Morgan; 3. Craig Morgan; 4. Scott Thunberg; 5. Wes Alleman; 6. Joey Hoffer; 7. Chad Smith; 8. Steven Dove; 9. John Bouse; 10. Marshall McCullen; 11. Walt Lemmon; 12. Greg Deihl; 13. Jim Palm; 14. Scott Landis Jr; 15. Mike Kiehl; 16. Gary Welsh; 17. Chris Derr; 18. Steve Lowery; 19. Jimmy Slaseman; 20. Kory Sites; 21. Dustin Hollinger; 22. Kevin Sigler; 23. Randy Zechman; 24. Bill Henney; 25. Chad Davis; DNQ: Mike Kiehl; Jim Hewitt; James Neiman; Don Zechman; Tim Krape; George Danner; Pat McNeal; Ray Strubhar; James Somers Jr.; Brian Hauenstein; Josh Berrier; Mark Berzosky; Terry Naugle; Randy Fenner; Jake Jones.

 

FEATURE LAP LEADERS: Dove (1-4); P. Morgan (5-49); Hoffman (50).

HEAT RACE WINNERS: Henney; Dove; Sites; Smith.

B-MAIN WINNER: Sigler.

 

Xtreme Stock Car A-Main Feature (40 laps):  1. Jason Zook; 2. Tommy Slanker; 3. Sam Rial; 4. Ron Vance Jr.; 5. Ricky Bender; 6. Alex Updegraff; 7. Adam Smith; 8. Mike Duck; 9. Chris Heller; 10. Mike Zeigler Jr.; 11. Gary DeHart; 12. Kyle Miller; 13. Tim Hahn; 14. Brian Sanders; 15. Sean Todd; 16. Larry Landis; 17. Lance Danmyer; 18. Scott LeBarron; 19. Travis Horan; 20. Joe Hendricks; 21. Donnie Broderick; 22. Jason Failor; 23. Kevin Imes; 24. Mike Goodwin; 25. Ray Broderick; DNQ: Mark Berzosky; Jeremy Becker; Ken Braafhart; Mike Taft; Jed Latshaw; Douglas Minium; Mark Vegh; James Kost; Davey Nestor; George Danner; Jim Shuttlesworth; Michael Saylor; Earl Kennedy III; Toby Chase; Gerald Barnes; Mark Paine; Daryl Sipe; Graig Swartzlander; David Kamp; Greg Miller; Nolan Barshinger; Neil Bressler.

 

FEATURE LAP LEADERS: Failor (1-5); Zook (6-40).

HEAT RACE WINNERS: Failor; Bender; Heller; Smith; Slanker.

B-MAIN WINNER:  Vance.

 

Four Cylinder Stock Car A-Main Feature (30 laps):  1. Dave Leidy Jr.; 2. Eric Hollenbach; 3. Ricky Harper; 4. Bryan Michael; 5. Kory Sites; 6. Leroy Long; 7. Jason Smith; 8. Jeremy Ott; 9. Troy Eckenrode; 10. Kyle Parson; 11 Gary Newell; 12 Dave Friedrich; 13. Jodie Varner; 14. Ed Hollenbach; 15. Jason Geesaman; 16. Steve Hastings; 17. R.T. Bulger; 18. Bob Ralston Jr.; 19. Dave Ricker; 20. Dennis Christ Jr.; 21. Jerry Hoagland; 22. Henry Lesher; 23. Dale Kreiser; 24. Ron Combs Jr.; 25. Brian Wentzel; DNQ: Frank Wilson; Cooter Wolfe; Tim Burkholder; Austin Kirby; Chris Smith.    

FEATURE LAP LEADERS: Leidy Jr. (1-30).

HEAT RACE WINNERS: Long; Leidy Jr.; Friedich

B-MAIN WINNER: Harper.

BACK

Copyright 2004 - 2009 Susquehanna Speedway Park. All rights reserved.
Last Updated:

This site best viewed at 1024 x 768 pixels