Race Results from Sunday, October 26 2008

ARDC Midget Feature (20 laps):  1. Randy Monroe Jr.; 2. Steve Buckwalter; 3. Eric Heydenreich; 4. Billy Pauch Jr.; 5. Drew Heistand; 6. Steve Lenig; 7. Chris Zrinski; 8. Greg Robinson III; 9. Paul Kline; 10. Ryan Watt; 11. Stephanie Stevens; 12. Andy Martin; 13. Carey Becker; 14. Jack Spence; 15. Andrew Hannula; 16. P.J. Gargiulo; 17. Justin Grosz; 18. Nick Wean; 19. Donnie Trent; 20. Tracy Readinger; 21. Brent Arndt; 22. A.J. Ernesto; 23. Zack Martini; 24. Frank Polimeda; 25. Bruce Buckwalter Jr.; 26. Bob Goerner; DNQ: Kenny Gilmore; Scott Zipp; David Shirk; Mark Lawshe; Jimmy Comock; Randy Reid; Dusty Heistand; Jim Jackson.

FEATURE LAP LEADERS: Spence (1-5); Lenig (6-10); Heydenreich (11); Monroe (12-20).

HEAT RACE WINNERS: Steve Buckwalter; Kline; Lenig.   

CONSOLATION WINNER: Hannula.

 

600cc Micro Sprint Feature (20 laps):  1. Jimmy Brookens; 2. Brent Marks; 3. Tim Buckwalter; 4. Mike Freed; 5. Tim Glatfelter; 6. Tyler Watson; 7. Jason Vondoren; 8. Ben Murphy; 9. Brandon Yarlett; 10. Trevin Shank; 11. Shelby Harper; 12. Cale Reigle; 13. J.B. Cunningham; 14. David Thrush; 15. Bruce Ginther Jr.; 16. Todd Campbell; 17. Daryl Ruggles; 18. Jan Luckenbaugh; 19. Shane Lewis; 20. Eddie Rice; 21. Jeff Schall; 22. Stephanie Heller; 23. Ryan Smith; 24. Kody Lehman; DNS: Ryan Wilson; Randy Taylor; Jermain Godshall.  

FEATURE LAP LEADERS: Brookens (1-20).

HEAT RACE WINNERS: Shane Lewis; Cale Reigle; Jimmy Brookens.

 

Legends Cars Feature (20 laps):  1. Stephen Nederostek (Pro); 2. Scott Houdeschell (Pro); 3. Todd McCollum (Pro); 4. Randy Kissinger (Masters); 5. Pat McDermott (Pro); 6. Jason Rochelle (Pro); 7. Rick Harring (Masters); 8. Robert Sobieski (Pro); 9. Scott Spidle (Semi Pro); 10. Brent Marquis (Semi Pro); 11. Brian Weitzel (Masters); 12. Bob Lash (Masters); 13. Vernon Houseman (Semi Pro); 14. Ashley Salony (Semi Pro); 15. Denny Willey (Masters); 16. Greg Burd (Masters); 17. Harlan Leppo (Semi Pro); 18. Drew Weiser (Semi Pro); 19. John Shutt (Masters); 20. Rick Kaylor (Semi Pro); 21. Rick Hartwig (Masters).

FEATURE LAP LEADERS: Nederostek (1-20).

 

Thundercar Feature (20 laps):  1. Sam Gallagher; 2. Doug Bennett; 3. David Prunkl; 4. Duane Watson; 5. Larry Neiderer; 6. Justin Mong; 7. Mikey Guise; 8. Will Walls; 9. David Reever; 10. Josh Ulrich; 11. Brad Shank; 12. Marcus Groft; 13. Brian Walls; 14. Jason Neiderer.

FEATURE LAP LEADERS: Gallagher (1-10, 12-20); Bennett (11).

 

Women on Wheels Stock Cars Feature (10 laps):  1. Kendra  Knaub; 2. Beth Buhrman.

FEATURE LAP LEADERS: Knaub (1-10).

 

Speedway Auto Sales Mini Van Feature (20 laps):  1. Richard Day; 2. Brian Lefebvre; 3. Kenny Latz; 4. Robert Fryberger; 5. Kyle Martin; 6. George Lucas; 7. Brandon Ort; 8. Keith Dolan; 9. Bill Wise; 10. George Danner; 11. Chad Gracey; 12. Rodney Groves; 13. Daryl Sipe.

FEATURE LAP LEADERS: Day (1-10).

BACK

Copyright 2004 - 2009 Susquehanna Speedway Park. All rights reserved.
Last Updated:

This site best viewed at 1024 x 768 pixels