Race Results from Saturday, April 11, 2009

Late Models Feature (25 laps):  1. Jake Jones; 2. Gene Knaub; 3. Craig Wagaman; 4. Carl Billet; 5. Charles Potts; 6. Billy Wampler; 7. Pat Beard; 8. Justin Ehrhart; 9. Chase Billet; 10. Jerry Bard; 11. Steve Bailor; 12. Pancho Lawler; 13. Shaun Jones; 14. Derrick Mease; 15. Scott Fisher; 16. Randy Christine Jr.; 17. Carl Graves; 18. Kyle Saylor; 19. Matt Henry; 20. Cam Zeigler; 21. Travis McClelland; 22. Mike Walls; 23. Gary Potts; 24. Steve Billet; DNQ – John Moser, Jr.; Chaz Walls; Denny Willey; Darrel Henry;.  

FEATURE LAP LEADERS: Jones (1-25).

HEAT RACE WINNERS: Bard; Zeigler; C. Potts.

CONSOLATION WINNER: Mease.

 

Street Stocks Feature (25 laps):  1. Eric Walker; 2. Scott Thunberg; 3. Dustin Hollinger; 4. Jim Palm; 5. Steve Dove; 6. Garrett Shover; 7. Dave Thompson Jr.; 8. Doug Bennett; 9. Kory Sites; 10. Jenn Scott; 11. Jimmy Slaseman; 12. Pat McNeal; 13. Jaynee Zeigler; 14. Paul Witmer; 15. Bruce McClane; 16. Brett Pickel; 17. Doug Hoffman; 18. John Greider; 19. Calvin Herman; 20. Jamey Huls; DNS – Eric Lingle; Chad Smith; Brandon Ort.

FEATURE LAP LEADERS: Hollinger (1-14); Walker (15-25).

HEAT RACE WINNERS: Bennett and Sites.

 

Xtreme Stock Car Feature (25 laps):  1. Mike Zeigler Jr; 2. Tommy Slanker; 3. Sam Rial; 4. Travis Horan; 5. Jason Failor; 6. Tim Hahn; 7. Larry Landis; 8. Adam Smith; 9. Ray Broderick; 10. Lance Danmyer; 11. Ricky Hippensteel; 12. Sean Todd; 13. Tim O’Sheehan; 14. Randy Blank; 15. Chris Heller; 16. Cameron Benyou; 17. Ken Braafhart; 18. Andrew Frye; 19. Mike Taft; 20. John Frye; 21. Mike Michalski; 22. Kenneth Jones; DNS – Steve Ramsey; Matt Adams; Donnie Broderick.

FEATURE LAP LEADERS: Failor (1-5); Heller (6-8); Zeigler (9-25).  

HEAT RACE WINNERS: Zeigler; Horan; Failor.

 

ARDC Midgets Feature (20 laps):  1. Steve Buckwalter; 2. P.J. Gargiulo; 3. Greg Robinson; 4. Nick Wean; 5. Zack Martini; 6. Steve Lenig; 7. Frank Polimeda; 8. Stephanie Stevens; 9. Bruce Buckwalter, Jr.; 10. Eric Heydenreich; 11. Ryan Watt; 12. Shane Penny; 13. Tracy Readinger; 14. Justin Grosz; 15. Jason Rice; 16. Dusty Heistand; 17. Donald Hoffman; 18. Jimmy Commock, Jr.; 19. Trvor Kobylarz; 20. Drew Heistand; 21. Donnie Trent; 22. Steve Craig; 23. Dave Shirk; 24. Scott Zipp; 25. Brett Arndt; 26. Chris Zrinski; DNQ – Donnie Trent; Randy Reid.

FEATURE LAP LEADERS: Martini (1-6); Gargiulo (7-18); S. Buckwalter (19-20).

HEAT RACE WINNERS: Watt; S. Buckwalter; Martini.

CONSOLATION WINNER: Heydenreich.

 

Back

Copyright © 2004 - 2009 Susquehanna Speedway Park. All rights reserved.
Last Updated: June 07, 2009 11:16 AM

This site best viewed at 1024 x 768 pixels