Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, April 25, 2009

Late Models Feature (20 laps):  1. Scott Fisher; 2. Pat Beard; 3. Carl Graves; 4. Charles Potts; 5. Billy Wampler; 6. Carl Billet; 7. Steven Billet; 8. Gary Potts; 9. Jeff Geake; 10. Alex Updregraff; 11. Jake Jones; 12. Denny Willey; 13. Bud Witmer; 14. Justin Ehrhart; 15. Cam Zeigler; 16. Travis McClelland; 17. Steve Bailor; 18. Chase Billet; 19. Kyle Saylor; 20. Rick Christine; 21. Randy Christine; 22. Sterling Kinard.  

FEATURE LAP LEADERS: Graves (1-5); Fisher (6-20)

HEAT RACE WINNERS: Bailor and Witmer.

 

Street Stocks Feature (20 laps):  1. Craig Morgan; 2. Doug Bennett; 3. Scott Thunberg; 4. Eric Walker; 5. George Eash; 6. Jim Palm Jr.; 7. Jenn Scott; 8. Steven Dove; 9. Joe Whiteley; 10. Greg Diehl; 11. Brett Pickle; 12. Jaynee Zeigler; 13. Dave Thompson Jr.; 14. Mike Reynolds; 15. Garrett Shover; 16. Calvin Herman; 17. Jamey Huls; 18. Bruce McClane; 19. John Greider; 20. Dustin Hollinger; 21. Jimmy Slaseman; 22. Paul Witmer.

FEATURE LAP LEADERS: Morgan (1-20).

HEAT RACE WINNERS: Palm, Jr. and Morgan.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1. Ray Broderick; 2. Sam Rial; 3. Travis Horan; 4. Adam Smith; 5. Tommy Slanker; 6. Mike Zeigler Jr.; 7. Tim Hahn; 8. Andrew Frye; 9. Dave Kamp; 10. Larry Landis; 11. John Frye; 12. Mike Taft; 13. Larry Risser; 14. Ron Vance; 15. Randy Blank; 16. Timothy O’Sheehan; 17. Matt Adams; 18. Steve Ramsey; 19. Sean Todd; 20. Jason Failor; 21. Ken Jones; Lance Danmyer; DNS – Rickey Hippensteel Jr.; Chris Heller; Donnie Broderick.

FEATURE LAP LEADERS: Horan (1-2); R. Broderick (3-5; 19-20); Rial (6-18).

HEAT RACE WINNERS:

 

XSC Rookie Rumble Feature (15 laps):  1. Curits Shue; 2. Ken Braafhart; 3. Cameron Benyou; 4. Brent Hake; 5. Richard Day; 6. Mike Lomman.

FEATURE LAP LEADERS: Braafhart (1-3); Shue (4-15).   

 

Legends Cars Feature (15 laps):  1. Frank Polimeda; 2. Tom Mayberry; 3. Lucas Montgomery; 4. Scott Houdeshell; 5. Stephen Nederostek; 6. Randy Kissinger; 7. Pat McDermott; 8. Harlin Leppo; 9. Greg Burd; 10. Bill Diehl; 11. Clinton Penkavskas; 12. Tod McCollum; 13. Richard Miller; 14. Jason Rochelle; 15. Scott Gobrecht; 16. T.J. Mayberry; 17. Randy Fetterolf; 18. Drew Weisser; 19. Vernon Housman; 20. Brian Weitzel; 21. Buddy Sload Jr.; 22. Paul McCollum; 23. Reed Saloney; 24. Chad Glatfelter; DNQ – Ed Wentz; Rick Hartwing; Vincent Magaro; Ed Trump; Shane Glatfelter; Brent Marquis; Bob Lash.   

FEATURE LAP LEADERS: Polimeda (1-15).

HEAT RACE WINNERS: Tom Mayberry; Houdeshell; Rochelle.

 

Road Warriors Feature (10 laps):  1. Roy Denike; 2. Travis Beck; 3. Jim Jacobs; 4. George Schaeffer Jr.; 5. John DuRussell; 6. Brandon Hedstrom; 7. Shane Miller; 8. Chad Gracey; 9. Tom Hartman; 10. Marlin Schwanger; 11. Zack Beck.     

FEATURE LAP LEADERS: T. Beck (1-3); Denike (4-10).

Back

Copyright © 2004 - 2009 Susquehanna Speedway Park. All rights reserved.
Last Updated: June 07, 2009 11:16 AM

This site best viewed at 1024 x 768 pixels