Race Results from Sunday, October 25, 2009

Street Stock A-Main Feature (50 laps):  1. Kory Sites; 2. Doug Hoffman; 3. Randy Zechman; 4. Scott Thunberg; 5. Craig Morgan; 6. Garrett Shover; 7. Bob Scott Jr.; 8. Joey Hoffer; 9. Pat McNeal; 10. Jeremy Becker; 11. Mike Corbin; 12. Jimmy Slaseman; 13. Doug Bennett; 14. Terry Naugle; 15. John Greider; 16. Barry Williams Jr.; 17. Jaynee Zeigler; 18. Dustin Hollinger; 19. Chad Smith; 20. Paul Morgan; 21. James Evans; 22. Teddy Dickson; 23. Bruce McClane; 24. Marshall McMullen; DQ: Jim Palm Jr.; DNS: David Walsh Jr.; DNQ: Nick McDaniel; Shane Roloff; Ricky Bender; Frankie Dove; Alex Frye; Ed Richards; Bob Gutshall; Marty Walter; Mark Berzowski; Barry Williams Sr.; Walt Lemmon; Ed Salisbury

FEATURE LAP LEADERS: Sites (1-50).

HEAT RACE WINNERS: Zechman; Sites; C. Morgan; Smith.  

B-MAIN WINNER: Scott, Jr.

CASH DASH WINNER: Zechman.

HARD CHARGER AWARD WINNER: Scott Jr. (+14).

 

Xtreme Stock Car A-Main Feature (40 laps):  1. Jason Zook; 2. Tommy Slanker; 3. Don Murphy; 4. Brad Mitch; 5. Tim Hahn; 6. Adam Smith; 7. Travis Horan; 8. Kevin Olenick; 9. Joe Hendricks 10. Lance Danmyer; 11. Rick Hendricks; 12. Chad Gumbol; 13. Mike Goodwin; 14. Matt Adams; 15. Terry Smith; 16. Brent Hake; 17. Charlie Pensinger; 18. Steve Ramsey 19. Cameron Benyou; 20. Mark Berzowski; 21. Andrew Frye; 22. Donnie Broderick; 23. Larry Landis; 24. Jed Latshaw; DQ: Sam Rial; DNS: Brian Hauenstein; DNQ: Ron Vance; Jimmy Randall; Randy Blank; Samual Henry; Dustin Pietrak; Terry Norris; Dave Kamp; Steve Harlon; Rich Day; James Jessmer, Jr.; Ricky Bender; Bob Mentzer; Jason Failor; Davey Nestor; Nancy Frye; Ed Bartlett; Kyle Miller; Chip Kennedy; Brady Cauffman; Mark Vegh; Johnny Palm; Ken Braafhart; Patrick McClane; Gary Dehart; Dean Woolford.

FEATURE LAP LEADERS: Rial (1-40).

HEAT RACE WINNERS: Rial; Zook; Ramsey; Horan; Murphy.

B-MAIN WINNER: Slanker.

C-MAIN WINNER: P. McClane.

 

Four Cylinder Stock Car A-Main Feature (30 laps):  1. Ronnie Buck; 2. Leroy Long; 3. Eric Seibert; 4. Bryan Michael; 5. Justin Good; 6. Jodie Varner; 7. Gary Newell 8. Nick Ruhl; 9. Ed Hollenbach; 10. Eric Hollenbach; 11. Mike Buckley; 12. Henry Lesher; 13. Mike Potts; 14. Mark Hummel; 15. Steve Hastings; 16. Gerald Hoagland; 17. Dan Geesaman; 18. John Stoll Jr.; 19. Josh Mitchell; 20. Jason Geesaman; 21. Troy Hostetter; 22. Dale Kreiser; 23. Shawn O’Neal; DNS: Dave Leidy, Jr.; Dennis Christ; DNQ: Brian Wentzel; Frank Wilson; Richard Newcomer.

FEATURE LAP LEADERS: Stoll (1-10); Ed Hollenbach (11-28); Buck (29-30).

HEAT RACE WINNERS: Leidy, Jr. and Stoll, Jr.

Back

Copyright © 2004 - 2009 Susquehanna Speedway Park. All rights reserved.
Last Updated: November 01, 2009 10:00 AM

This site best viewed at 1024 x 768 pixels