Results from Sunday, April 21, 2007

ASCS Sprint Cars Feature (20 laps):  1. Pat Cannon; 2. Chad Layton; 3. Dave Ely; 4. Davey Franek; 5. Jimmy Stitzel; 6. George Suprick III; 7. Justin Barger; 8. Billy Dietrich; 9. Tim Hogue; 10. Tod Rittenhouse Jr.; 11. Geoffrey Quackenbush; 12. Davey Sammons; 13. Cody Darrah; 14. Dan Carozza; 15. Chris Coyle; 16. Coleman Gulick; 17. Tracy Potter; 18. Adam Gordon; 19. Lucas Wolfe.        

 

FEATURE LAP LEADERS: Cannon (1-20)

HEAT RACE WINNERS: Cannon and Franek

DASH RACE WINNER: Cannon

 

ARDC Midget Feature (20 laps):  1. Andy Martin; 2. Steve Lenig; 3. Tracy Readinger; 4. Eric Heydenreich; 5. Donnie Trent; 6. Drew Heistand; 7. Doug Rose; 8. Carey Becker; 9. Brett Arndt; 10. Frank Polimeda; 11. P.J. Gargiulo; 12. Bob Goerner; 13. A.J. Ernesto; 14. Chris Zrinski; 15. Scott Zipp; 16. Greg Robinson; 17. Ray Bull; 18. Stephanie Stevens; 19. Carey Becker; 20. Phil Meisner, Jr.; 21. Dave Ely; 22. Ryan Smith; 23. Randy Monroe; 24. Ed Stimely, Jr.; 25. Nick Wean; 26. Mark Laushe; DNQ -    

 

FEATURE LAP LEADERS: Becker (1-2); Martin (3-20)

HEAT RACE WINNERS: Rose, Readingner and Monroe

CONSOLATION WINNER: Zrinski  

 

Xtreme Stock Car Feature (50 laps):  1. Smoke Christine; 2. Michael Goodwin; 3. Ray Broderick; 4. Jason Failor; 5. Sam Rial; 6. Terry Norris; 7. Matt Wampler; 8. Bob Bender; 9. Larry Landis; 10. Adam Smith; 11. Charlie Pensinger; 12. Gary Cekovich; 13. Sean Higgins; 14. Randy Blank; 15. Travis Horan; 16. Chris Heller; 17. Eric Snoke; 18. Mark Vegh; 19. Brent Fogelsanger; 20. Brian Sanders; 21. Donnie Broderick; 22. Tim Hahn; 23. Tom Johns; 24. Jeremy Stremmel; 25. Andrew Frye; 26. Tommy Slanker; 27. Bill Fulton.     

        

FEATURE LAP LEADERS: Pensinger (1-4); Goodwin (5-20, 35-40); Christine (21-34, 41-50)

 

XSC Rookie Rumble Feature (20 laps): 1. Kevin Higgins; 2. Ricky Hippensteel; 3. Daryl Beakler, 4. Randy Gladfelter; 5. Nolan Barshingner; 6. Matt Adams; 7. Cody Wampler; 8. Nancy Frye; 9. Dustin Pietrak, 10. Larry Lohss, Jr., 11. Jeff Keefer.

 

FEATURE LAP LEADERES: Wampler (1-6); Gladfelter (7-9); Beakler (10-11); Higgins (12-20).

 

York Haven Auto Sales Mini Van Feature (10 laps): 1. Butch Richcreek; 2. Brandon Ort; 3. David Snelbaker; 4. Kimberly Martino; 5. Mark Vegh; 6. Tana Reisinger; 7. Rodney Graves; 8. Harold Ebaugh; 9. George Danner; 10. Jason Anderson; 11. Barry Bankses; 12. Jeff Svendsen; 13. Sherry Kitner; 14. Bill Arter; 15. Shane Keezel; DNF Steve Smith; Mike Benyou; Danny Richcreek; Daryl Sipe; Brian Lefevre; Jesse Hitz; Steve Hitz; Jay Boettner; George Lucas; Travis Rife.      

 

FEATURE LAP LEADERS: Danny Richcreek (1-2); Anderson (3); Butch Richcreek (4-10).

Back