Results from Saturday, August 18, 2007

Late Model Feature (20 laps):  1. Carl Billet; 2. Scott Richwine; 3, Richard Walls; 4. Charles Potts; 5. Bud Witmer; 6. Sterling Kinard; 7. Randy Christine, Jr.; 8. Bob Scott, Jr.; 9. Justin Ehrhart; 10. Kyle Saylor; 11. Jake Jones; 12. Chuck Yingling; 13. Bob Minnich; 14. Darrell Henry; 15. John Moser, Jr.; 16. Cam Zeigler; 17. Bud Barton; 18. Sam Leonard, Jr.; 19. Carl Graves; 20. Steven Billet; 21. Gary Potts; 22. Tom Lainhart.   

 

FEATURE LAP LEADERS: Yingling (1-16).

HEAT RACE WINNERS: Barton; Yinging; Leonard, Jr.  

 

Street Stocks Feature (20 laps):  1. Steven Dove; 2. Wes Alleman; 3. Dustin Hollinger; 4. Todd Bowersox; 5. Chad Smith; 6. Craig Morgan; 7. George Eash; 8. Sam Leonard, Jr.; 9. Joe Whiteley; 10. Kevin Sigler; 11. Kory Sites; 12. Dave Thompson, Jr.; 13. Eric Walker; 14. Paul Morgan; 15. Jim Hewitt; 16. Ray Strubhar; 17. Scott Thunberg; 18. Jimmy Slaseman; 19. Brian Hauenstein; 20. Brian Shue; 21. Joey Hoffer; 22. Jenn Scott; 23. Lance Grove; 24. M.R. Teal; DNQ Brad Reger; Garrett Shover; Jim Rost, Sr.; Carmen Caltabiano; Calvin Herman; Jason Failor.

 

FEATURE LAP LEADERS: Smith (1-2); Dove (3-20).

HEAT RACE WINNERS: Hollinger; Smith; Sigler.

CONSOLATION WINNER: Eash.  

 

Xtreme Stock Car Feature (30 laps): 1. Chris Heller; 2. Jason Failor; 3. Thomas Johns; 4. Michael Goodwin; 5. Ray Broderick; 6. Tommy Slanker; 7. Donnie Broderick; 8. Larry Landis; 9. Adam Smith; 10. Bill Fulton; 11. Les Scrivens; 12. Raymond Repp; 13. Tim Hahn; 14. Matt Wampler; 15. Randy Blank; 16. Smoke Christine; 17. Andrew Frye; 18. Barclay Wilson; 19. Kevin Armstrong; 20. Sam Rial; 21. John Scrivens; 22. Charlie Pensinger; 23. Travis Horan; DNS - Bill Beck; Rich Lomman; Gerald Barnes; Anthony Tumas.  

       

FEATURE LAP LEADERS: Frye (1-8); Heller (9-30).

 

XSC Rookie Rumble Feature (15 laps):  1. Nancy Frye; 2. John Stoll Jr.; 3. Daryl Sipe; 4. Matt Adams; 5. Dustin Pietrak; 6. Rob Keller; 7. Penney Repp; 8. Tim Drawbaugh; 9. Renee Luckenbaugh; 10. Brandon Ort; 11. Jed Latshaw; 12. Matt Sowers; 13. Nolan Barshinger; 14. Mike Lomman; DNS Ryan Tewell.    

 

FEATURE LAP LEADERS: Sipe (1-4); Frye (5-15).

 

Four Cylinder Stock Cars Feature (20 laps):  1. Grant Adams; 2. Raplh Morgan, Jr.; 3. John Stoll, Jr.; 4. Ed Hollenbach; 5. Dave Leiby; 6. Bryan Michael; 7. Jason Geesaman; 8. John Henry; 9. Gary Newell; 10. Mike Buckley; 11. Ron Combs; 12. Charles Wingard; 13. Wendell Dove, Jr.; 14. Eric Hollenbach; 15. Mike Potts; 16. Ronnie Buck; 17. Dennis Christ; 18. Butch Helsel; DNS Ed Halter; Troy Eckenridge.   

 

FEATURE LAP LEADERS: Dove, Jr. (1); Morgan, Jr. (2-15); Adams (16-20).

HEAT RACE WINNERS: Morgan, Jr.; Buck.

 

Susquehanna Recyclers Mini Van Feature (10 laps):  1. Jeff Svendsen; 2. Lance Danmyer; 3. Daryl Sipe; 4. Butch Richcreek, Jr.; 5. Scott Hughes; 6. Brandon Ort; 7. David Snelbaker; 8. Michael Grandinetti; 9. Sherry Kitner; 10. Dan Snyder; 11. Rodney Groves; 12. Robert Fryberger; 13. Steve Smith; 14. Kimberly Martino; 15. Jason Anderson; 16. Brandon Hedstrom; 17. John Durussell; 18. Chad Gracey; DNS Rick Berger.

 

FEATURE LAP LEADERS: Svendsen (1-10).

 

Clean Technologies Young Guns Dash (5 laps):  1. Chad Smith; 2. Eric Walker; 3. Joey Hoffer; 4. Jimmy Slaseman; 5. Jenn Scott; 6. Garrett Shover; 7. Dave Thompson Jr.; DNS Calvin Herman.

 

DASH LAP LEADERS: Scott (1-4); Smith (5).

Back