Results from Saturday, August 25, 2007

Late Model Feature (20 laps):  1. Carl Billet; 2. Bud Witmer; 3. Chuck Yingling; 4. Randy Christine, Jr.; 5. Carl Graves; 6. Jake Jones; 7. Travis McClelland; 8. Gene Knaub; 9. Sam Leonard, Jr.; 10. John Moser, Jr.; 11. Derrick Zirkle; 12. Robert Minnich; 13. Kyle Saylor; 14. Scott Richwine; 15. Charles Potts; 16. Darrel Henry; 17. Bob Scott, Jr.; 18. Josh Knoll; 19. Tom Lainhart; 20. Cam Zeigler; 21. Steven Billet; 22. Gary Potts; 23. Justin Ehrhart; 24. Jeremy Knoll; DNS - Sterling Kinard; Jeremy Knoll.   

 

FEATURE LAP LEADERS: Moser, Jr. (1-5); C. Billet (6-20).

HEAT RACE WINNERS: Yingling, Jones and Moser, Jr.  

 

Street Stocks Feature (20 laps):  1. Joey Hoffer; 2. Brian Shue; 3. Paul Morgan; 4. Scott Thunberg; 5. Brian Hauenstein; 6. Eric Walker; 7. Dustin Hollinger; 8. George Eash; 9. Todd Bowersox; 10. Craig Morgan; 11. Wes Alleman; 12. Joe Whiteley; 13. Kevin Sigler; 14. Pat McNeal; 15. Jimmy Slaseman; 16. Jenn Scott; 17. Dave Thomson, Jr.; 18. Calvin Herman; 19. Steven Dove; 20. M.R. Teal; 21. Chad Smith; 22. Ray Strubhar; 23. Jim Rost, Sr.; 24. Jesse Coleman.  

 

FEATURE LAP LEADERS: Shue (1-18); Hiffer (1920).

HEAT RACE WINNERS: Hoffer, Smith and Shue

 

Xtreme Stock Car Feature (30 laps): 1. Ray Broderick; 2. Larry Landis; 3. Thomas Johns; 4. Chris Heller; 5. Donnie Broderick; 6. Tommy Slanker; 7. Tim Hahn; 8. Sam Rial; 9. Bill Fulton; 10. Andrew Frye; 11. Matt Wampler; 12. Jason Failor; 13. Raymond Repp; 14. Mike Goodwin; 15. Randy Blank; 16. Bill Beck; 17. Brent Fogelsanger; 18. Trevor Stark; DNS Travis Horan.

       

FEATURE LAP LEADERS: Repp (1); Frye (2-16); Johns (17-20); R. Broderick (21-30).

 

XSC Rookie Rumble Feature (30 laps):  1. Adam Doll; 2. Nancy Frye; 3. Renee Luckenbaugh; 4. Brandon Ort; 5. Matt Sowers; 6. Dustin Pietrak; 7. Daryl Sipe; 8. Matt Adams; 9. Jerry Runkle; DNS - Penny Repp; Richard Brothers, Jr.; Kendra Knaub  

 

Classic Cars Feature (15 laps):  1. Joe Sndograss; 2. Kurt Welsh; 3. Brian Diehl; 4. Glenn Elliott; 5. Bill Brown, Sr.; 6. AL Daniels; 7. Jim Crocker; 8. Roland Brown; 9. Jack Yingling; 10. Allen Daniels, Jr.; 11. Philip Alexnader; 12. Kevin Palmer; 13. Charlie Summers; 14. Brooks Coleman; 15. Neil Reimer.

 

FEATURE LAP LEADERS: Snodgrass (1-15)

HEAT RACE WINNERS: Welsh; Snodgrass

 

Legends Cars Feature (15 laps):  1. Jeff Condran; 2. Geremy Sheaffer; 3. Scott Houdeschell; 4. Stephen Nederostek; 5. Joshua Morrow; 6. Robert Sobieski; 7. Randy Kissinger; 8. Pat McDermott; 9. Tim Bauer; 10. Bob Murray; 11. Smokey Snelbaker; 12. Shawn Arndt; 13. Jason Smith; 14. Brian Weitzel; 15. Darryl Bloom; 16. James Black; 17. Andy Lupfer; 18. Drew Weisser; 19. Reed Saloney; 20. Justin Grim; 21. Ken Keyton; DNS Eddie Mehl; Steve Gladfelter.

 

FEATURE LAP LEADERS: Sobieski (1-5); Condran (6-15)

HEAT RACE WINNERS: Morrow; Shaeffer.

 

The Great American School Bus Championship (10 laps):  1. Van Baker; 2. Harold Ebaugh; 3. Eric Deibler; 4. Smokette Fry; 5. Brandt Fink.  

 

FEATURE LAP LEADERS: Baker (1-10).

Back