Results from Saturday, July 21, 2007

Late Model Feature (20 laps):  1. Carl Billet; 2. Jake Jones; 3. Billy Wampler; 4. Cam Zeigler; 5. Sam Leonard, Jr.; 6. Bob Scott, Jr.; 7. Carl Graves; 8. Kyle Saylor; 9. Gene Wrightstone; 10. Scott Richwine; 11. Bud Witmer; 12. Randy Christine; 13. Jeremy Knoll; 14. Justin Ehrhart; 15. Robert Minnich; 16. J.T. McLanigan; 17. Geoff Gill; 18. Bud Barton; 19. John Moser Jr.; 20. Steve Billet; 21. Charles Potts; 22. Chuck Yingling.

 

FEATURE LAP LEADERS: Zeigler (1-3); Jones (4-17); C. Billet (18-20)

HEAT RACE WINNERS: Yingling, Barton and Moser

 

Street Stocks Feature (20 laps):  1. Paul Morgan; 2. Craig Morgan; 3. Dustin Hollinger; 4. Wes Alleman; 5. Kevin Sigler; 6. Scott Thunberg; 7. Joe Whiteley; 8. George Eash; 9. Joey Hoffer; 10. Jenn Scott; 11. Dave Thompson, Jr.; 12. Carmen Caltabiano; 13. Todd Bowersox; 14. Gary Johnston; 15. Calvin Herman; 16. Pat McNeal; 17. Bryan Shue; 18. James Gross; 19. M.R. Teal; 20. Justin Rhoads; 21. Steven Dove; 22. Brian Hauenstein; DNS Jim Ruby.

 

FEATURE LAP LEADERS: Shue (1); Hollinger (2-8); P. Morgan (9-20)

HEAT RACE WINNERS: C. Morgan; Hoffer and Alleman

 

ARDC Midgets Feature (20 laps):  1. Tracy Readinger; 2. Ryan Smith; 3. P.J. Gargiulo; 4. Eric Heydenreich; 5. Andy Martin ; 6. Nick Wean; 7. Randy Monroe; 8. Greg Robinson; 9. Steve Lenig; 10. Ray Bull; 11. Fank Polimeda; 12. A.J. Ernesto; 13. Brett Arndt; 14. Dave Shirk; 15. Zack Martini; 16. Phil Meisner, Jr.; 17. Carey Becker; 18. Chris Zrinski; 19. Bob Goerner; 20. Scott Zipp; 21. Drew Heistand; 22. Stephanie Stevens; 23. Mark Lawshe; 24. Bruce Buckwalter.

 

FEATURE LAP LEADERS: Stevens (1-2); Readinger (3-20).

HEAT RACE WINNERS: Readinger and Wean

 

Xtreme Stock Car Feature (30 laps):  1. Thomas Johns; 2. Ray Broderick; 3. Charlie Pensinger; 4. Sam Rial; 5. Larry Landis; 6. Donnie Broderick; 7. Tim Hahn; 8. Adam Smith; 9. Les Scrivens, Jr.; 10. Bill Fulton; 11. Richard Tracy; 12. Bill Beck; 13. Matt Wampler; 14. Chris Heller; 15. Vernon Myers; 16. Jason Failor; 17. Michael Goodwin; 18. Andrew Frye; 19. John Remlein; 20. Travis Horan; 21. Bob Bender, Jr.; 22. Tommy Slanker; 23. Rich Lomman; DNS Randy Blank; Brent Fogelsanger; Raymond Repp.  

       

FEATURE LAP LEADERS: Smith (1-4); Ray Broderick (5-13; 16-28); Pensinger (14-15); Johns (29-30).

 

XSC Rookie Rumble Feature (15 laps):  1. Steve Johns; 2. Brian Rehbein; 3. Adam Doll; 4. Chad Smith; 5. Brian Lomman; 6. Matt Adams; 7. Daryl Sipe; 8. Rob Keller; 9. Larry Lohss, Jr.; 10. Penney Repp; 11. Matt Sowers; 12. Dustin Pietrak; 13. Steve Ramsey; DNS Nancy Frye.

 

FEATURE LAP LEADERS: Doll (1-14); Johns (15)

 

Women on Wheels Stock Cars Feature (15 laps):  1. Kendra Knaub; 2. Karen Hawthorne; 3. Kim Flannagan; 4. Beth Buhrman; 5. Renae Luckenbaugh; 6. Amy Rehbein; DNS Nancy Frye.

 

FEATURE LAP LEADERS: Hawthorne (1-14); Knaub (15).

Back