Results from Saturday, July 28, 2007

Late Model Feature (20 laps):  1. Chuck Yingling; 2. Charles Potts; 3. Carl Graves; 4. John Moser, Jr.; 5. Bob Scott, Jr.; 6. Richard Walls; 7. Robert Minnich; 8. John Baker; 9. Justin Ehrhart; 10. Brent Hottle; 11. Carl Billet; 12. Billy Wampler; 13. Randy Christine, Jr.; 14. Kyle Saylor; 15. Steve Billet; 16. Sam Leonard, Jr.; 17. Jake Jones; 18. Scott Richwine; 19. Jeremy Knoll; 20. Darrell Henry; 21. Sterling Kinard; 22. Bud Witmer; DNS Gene Wrightstone.  

 

FEATURE LAP LEADERS:  Yingling (1-20)

HEAT RACE WINNERS: Witmer, Potts, Yingling

 

Street Stocks Feature (20 laps):  1. Dustin Hollinger; 2. Brian Hauenstein; 3. Craig Morgan; 4. Joey Hoffer; 5. Todd Bowersox; 6. Wes Alleman; 7. Paul Morgan; 8. Joe Whiteley; 9. Eric Walker; 10. George Eash; 11. Scott Thunberg; 12. Jenn Scott; 13. M.R. Teal; 14. Dave Thompson, Jr.; 15. Jim Rost; 16. Bryan Shue; 17. Carmen Caltabiano; 18. Ray Strubhar; 19. Kevin Sigler; 20. Jim Ruby; 21. Steven Dove; DNS Jim Rost; Garrett Shover.

 

FEATURE LAP LEADERS: Hollinger (1-20)

HEAT RACE WINNERS: Hollinger; C. Morgan; Alleman

 

Clean Technologies Young Guns Shoot Out (5 laps): 1. Joey Hoffer; 2. Chad Smith; 3. Eric Walker; 4. Jenn Scott; 5. Dave Thompson, Jr.; DNS Garrett Shover.

 

Classic Cars Feature (20 laps):  1. Glenn Elliott; 2. Brian Diehl; 3. Jack Yingling; 4. Jim Crocker; 5. John Doe; 6. Bill Brown, Sr.; 7. Joe Alder; 8. John Doe, Jr.; 9. Joe Snodgrass; 10. Phillip Alexander; 11. Kevin Palmer; 12. Brooks Coleman; 13. Dennis Reamer; 14. Charlie Summers; 15. Al Daniels; DNS James Snodgrass  

 

FEATURE LAP LEADERS: Elliott (1-15)

HEAT RACE WINNERS: Diehl; Elliott

 

Xtreme Stock Car Feature (30 laps):  1. Thomas Johns; 2. Adam Smith; 3. Chris Heller; 4. Ray Broderick; 5. Larry Landis; 6. Sam Rial; 7. Donnie Broderick; 8. Kevin Armstrong; 9. Alan Virts; 10. Danny Holmes; 11. Vernon Myers; 12. Bill Fulton; 13. Tim Hahn; 14. Bill Beck; 15. Jason Failor; 16. Rich Lomman; 17. Travis Horan; 18. John Remlein; 19. Andrew Frye; 20. Charlie Pensinger; 21. Mike Goodwin; 22. John Hiden, Jr.; 23. Smoke Christine; 24. Matt Wampler; 25. Tommy Slanker; DNS Les Scrivens, Jr.   

       

FEATURE LAP LEADERS: Smith (1-16); D. Broderick (17-18); Johns (19-30).

 

XSC Rookie Rumble Feature (15 laps):  1. Brian Rehbein; 2. Nancy Frye; 3. Adam Doll; 4. Matt Sowers; 5. Dustin Pietrak; 6. Matt Adams; 7. Nolan Barshinger; 8. Renee Lickenbaugh; 9. John Hiden, Sr.; 10. Daryl Sipe; 11. Jed Latshaw.

 

FEATURE LAP LEADERS: Frye (1); Rehbein (2-15).

 

Susquehanna Recyclers Mini Van Feature (10 laps):  1. Butch Richcreek; 2. Chad Gracey; 3. Lance Donmyer; 4. Brandon Hedstrom; 5. Sherry Kitner; 6. Kimberly Martino; 7. Jason Anderson; 8. Michael Grandinetti; 9. Scott Hughes; 10. Rodney Groves; 11. Robert Fryberger; 12. Dan Snyder; 13. David Snelbaker; 14. Jeff Svendsen; 15. Brandon Ort; 16. Steve Smith; 17. Daryl Sipe; 18. John Durussell.

 

FEATURE LAP LEADERS: Durussell (1); Ort (2-3); Gracey (4); Richcreek (5-10).

Back