Results from Saturday, June 16, 2007

Late Model Feature (20 laps):  1.  Carl Billet; 2. Sterling Kinard; 3. Carl Graves; 4. Mike Walls; 5. Randy Christine; 6. John Baker; 7. Sam Leonard, Jr.; 8. Gerry Stuttings, Jr.; 9. Bob Scott, Jr.; 10. Justin Ehrhart; 11. Tommy Blackwell; 12. Kyle Saylor; 13. Gene Wrightstone; 14. John Moser; 15. Will Wells; 16. Jeremy Knoll; 17. Ray Miller; 18. Jake Jones; 19. Scott Richwine; 20. Gene Smith; 21. Gene Knaub; 22. Travis McClelland; 23. Steve Billet; DNS Charles Potts; DNQ Darrell Henry and Chuck Yingling.

 

FEATURE LAP LEADERS: Christine, Jr. (1-5); Kinard (6-15); C. Billet (16-20)

HEAT RACE WINNERS: Christine, Jr., C. Billet and Baker

 

Street Stock Feature (20 laps):  1. Kory Sites; 2. Steven Dove; 3. Gary Johnston; 4. Joe Whiteley; 5. Joey Hoffer; 6. Brian Shue; 7. Eric Walker; 8. Scott Thunberg; 9. Harold Beinhower; 10. Skip Findley; 11. Todd Bowersox; 12. Dave Thompson, Jr.; 13. Justin Rhoads; 14. Jenn Scott; 15. Carmen Caltabiano; 16. Dustin Hollinger; 17. Brian Hauenstein; 18. Paul Morgan; 19. Craig Morgan; DNS - George Eash and Jason Failor.     

       

FEATURE LAP LEADERS: Hollinger (1-14); Sites (15-20)

HEAT RACE WINNERS: Hollinger and Dove

 

Four Cylinder Stock Car Feature (15 laps):  1. John Stoll, Jr.; 2. Ronnie Buck; 3. John Henry; 4. Ed Hollenbach; 5. Grant Adams; 6. Bobby Kupp; 7. Eric Hollenbach; 8. Butch Heisel; 9. Gary Newell; 10. Dennis Christ, Jr.; 11. Ron Combs, Jr.; 12. Jason Smith; 13. Dave Thomas; 14. Leroy Long; 15. Matt Sowers; 16. Steve Hastings; DNS Keith Walls.       

       

FEATURE LAP LEADERS: Hastings (1-3); Stoll, Jr. (4-15)

HEAT RACE WINNERS: Long and Buck

 

Xtreme Stock Cars Feature (30 laps):  1. Matt Wampler; 2. Brent Fogelsanger; 3. Michael Goodwin; 4. Sam Rial; 5. Donnie Broderick; 6. Tim Hahn; 7. Thomas Johns; 8. Charlie Pensinger; 9. Larry Landis; 10. Bill Fulton; 11. Rich Lomman; 12. Randy Blank; 13. Travis Horan; 14. Chris Heller; 15. Jason Failor; 16. James Gross; 17. John Remlein; 18. Ray Broderick; 19. Bob Bender, Jr.; DNS John Scrivens.   

 

FEATURE LAP LEADERS: Hahn (1-6); Rial (7-12); Wampler (13-30).

 

XSC Rookie Rumble Feature (15 laps):  1. Kendra Knaub; 2. Adam Doll; 3. Nancy Horan Frye; 4. Vernon Myers; 5. Les Scrivens; 6. Nolan Barshinger; 7. Brain Lomman; 8. Matt Adams; 9. Matt Sowers; 10. Steve Ramsey; 11. Jason Failor.

 

FEATURE LAP LEADERS: Doll (1-5); Knaub (6-7); Doll (8-11); Knaub (12-15)

 

Penn Mar Vintage Cars Feature (10 laps):  1.  Bob Campbell;  2. Howie Murphy; 3. Paul Bacchus; 4. Rob Casti; 5. Glenn Pobletts; 6. Paul Hoffman; 7. Fred Krickbaun; 8. Richard Pastor; 9. Dave Ptteiger; 10. Wyatt Jacobus; DNS - Larry Felty and Craig Coghill.

 

FEATURE LAP LEADERS: Campbell (1-10)

HEAT RACE WINNER: Campbell

Back