Results from Saturday, June 2, 2007

Late Model Feature (20 laps):  1. Carl Graves; 2. Gene Wrightstone; 3. Scott Richwine; 4. Carl Billet, Jr.; 5. Sterling Kinard; 6. Charlie Potts; 7. Sam Leonard, Jr.; 8. Randy Christine, Jr.; 9. Chuck Yingling, Jr.; 10. Tommy Blackwell; 11. Jeremy Knoll; 12. John Moser, Jr.; 13. Bob Scott, Jr.; 14. Justin Ehrhart; 15. Al Shawver; 16. Cam Zeigler; 17. Gene Smith; 18. Jake Jones; 19. Travis McClelland; 20. Steve Billet; 21. John Baker; 22. Gary Potts; DNS Gerry Stuttings, Jr. and Bud Witmer.

 

FEATURE LAP LEADERS: Leonard, Jr. (1-10); Graves (11-20)

HEAT RACE WINNERS: Richwine, C. Billet and Christine, Jr.

 

Street Stock Feature (20 laps):  1. Brian Hauenstein; 2. Wes Alleman; 3. Steven Dove; 4. Paul Morgan; 5. Joey Hoffer; 6. Joe Whiteley; 7. Craig Morgan; 8. Scott Thunberg; 9. Skip Findley; 10. Carmen Caltabiano; 11. Dustin Hollinger; 12. Jason Failor; 13. Gary Johnston; 14. George Eash; 15. Eric Walker; 16. M.R. Teal; 17. Chad Smith; 18. Kevin Sigler; 19. Tim Drawbaugh; 20. Eric Lingle; 21. Dave Thompson, Jr.; 22. Calvin Herman; 23. Todd Bowersox; 24. Donnie Hughes; DNQ Jenn Scott and Justin Rhoads.   

       

FEATURE LAP LEADERS: Hoffer (1-9); Hauenstein (10-20)

HEAT RACE WINNERS: Smith, Dove and Alleman

CONSOLATION WINNER: Walker

 

Xtreme Stock Car Feature (30 laps):  1. Bob Bender, Jr.; 2. Ray Broderick; 3. Mike Goodwin; 4. Sam Rial; 5. Jason Failor; 6. Bill Fulton; 7. Chris Heller; 8. Rich Lomman; 9. Larry Landis; 10. Donnie Broderick; 11. Charlie Pensinger; 12. Gary Cekovich; 13. Travis Horan; 14. Tim Hahn; 15. Brent Fogelsanger; 16. Les Scrivens, Jr.; 17. Matt Wampler; 18. Randy Blank; 19. James Gross; 20. Thomas Johns; 21. Gerald Barnes; 22. John Hidgen, Jr.

 

FEATURE LAP LEADERS: Fulton (1-5); Failor (6-12); Bender, Jr. (13-30).

 

XSC Rookie Rumble Feature (15 laps):  1. Kevin Armstrong; 2. Alex Updegraff; 3. Matt Adams; 4. John Scrivens; 5. Nancy Horan Frye; 6. Mike Lomman; 7. Matt Sowers; 8. Karen Hawthorne; 9. Dustin Pietrak; 10. Nolan Barshinger; 11. Jed Latshaw; 12. John Remlein

 

FEATURE LAP LEADERS: Adams (1-11); Armstrong (12-15).

 

York Haven Mini Van Feature (10 laps):  1. Daryl Sipe; 2. Brandon Ort; 3. Jason Anderson; 4. Brandon Hedstrom; 5. Kimberly Martino; 6. Rick Berger; 7. Sherry Kitner; 8. Chad Gracey; 9. John Durusell; 10. Rick Day; 11. Rodney Groves; 12. David Snelbaker.

 

FEATURE LAP LEADERS: Hedstrom (1); Sipe (2-10)

 

One-on-One Street Car Drags Winner: Jared Beck

Back