Results from Saturday, June 30, 2007

Late Model Feature (20 laps):  1. Scott Richwine; 2. Carl Billet; 3. Carl Graves; 4. Jake Jones; 5. Sam Leonard, Jr.; 6. Gene Knaub; 7. Bud Witmer; 8. Mike Walls; 9. Gary Potts; 10. Kyle Saylor; 11. Randy Christine; 12. Bob Scott, Jr.; 13. Cam Zeigler; 14. Justin Ehrhart; 15. Gene Wrightstone; 16. Darrel Henry; 17. Steven Billet; 18. Chuck Yingling; 19. John Moser, Jr.; 20. Charles Potts; DNS- Jeremy Knoll; Robert Minnich.

 

FEATURE LAP LEADERS: Witmer (1-7); Richwine (8-20)

HEAT RACE WINNERS: Witmer, Moser and Ehrhart

 

Street Stock Feature (20 laps):  1. Paul Morgan; 2. Dustin Hollinger; 3. George Eash; 4. Brian Hauenstein; 5. Joey Hoffer; 6. Todd Bowersox; 7. Wes Alleman; 8. Scott Thunberg; 9. Steven Dove; 10. Carmen Caltabiano; 11. Dave Thompson, Jr.; 12. Joe Whiteley; 13. Jim Ruby; 14. Jenn Scott; 15. Justin Rhoads; 16. Bryan Shue; 17. Craig Morgan; 18. Gary Johnston; 19. Eric Walker; 20. Skip Findley; 21. Kevin Sigler; 22. Lance Grove.     

        

FEATURE LAP LEADERS: Rhoads (1); Hollinger (2-14); P. Morgan (15-20)

HEAT RACE WINNERS: Sigler; Hoffer and Hollinger.

 

Xtreme Stock Cars Feature (25 laps):  1. Mike Goodwin; 2. Donnie Broderick; 3. Sam Rial; 4. Charlie Pensinger; 5. Ray Broderick; 6. Chris Heller; 7. Kevin Armstrong; 8. Larry Landis; 9. Tim Hahn; 10. Bill Fulton; 11. Les Scrivens, Jr.; 12. John Remlein; 13. Randy Blank; 14. Bill Beck; 15. Travis Horan; 16. Brent Fogelsanger; 17. Sean Higgins; 18. Jason Failor; 19. Matt Wampler.

   

FEATURE LAP LEADERS: Fulton (1-2); R. Broderick (3); Pensinger (4-9); Goodwin (10-25).

 

XSC Rookie Rumble Feature (15 laps):  1. Kendra Knaub; 2. John Stoll, Jr.; 3. Adam Doll; 4. Matt Sowers; 5. Karen Hawthorne; 6. Dustin Pietrak; 7. Bryon Sipe; 8. Matt Adams; 9. Renee Luckenbaugh; 10. Nolan Barshinger; 11. Steve Ramsey; 12. Alex Updegraff; 13. Brandon Ort; 14. Ricky Hippensteel, Jr.; 15. Nancy Horan Frye.

 

FEATURE LAP LEADERS: Frye (1-3); Knaub (4-15)

 

Four Cylinder Stock Cars Feature (15 laps):  1. Ronnie Buck; 2. John Henry; 3. Gary Hawell; 4. Ed Hollenbach; 5. Dale Kreiser; 6. Eric Hollenbach; 7. John Stoll Jr.; 8. Bobby Kupp; 9. Bryan Michael; 10. Ronnie Myers, Jr.; 11. Dennis Christ, Jr.; 12. Ed Helter; 13. Henry Lesher; 14. Ron Combs, Jr.; 15. Tim Bumbaugh; 16. Gerald Hoagland; 17. Butch Helsel; 18. Matt Sowers; DNS Grant Adams; Wendell Dove, Sr.   

 

FEATURE LAP LEADERS: Hawell (1-3); Buck (4-15)

HEAT RACE WINNERS: Eric Hollenbach; Ed Hollenbach

 

The Great American School Bus Race (10 laps):  1. Van Baker

Back