Results from Saturday, June 9, 2007

Late Model Feature (20 laps):  1. Scott Richwine; 2. Gene Wrightstone; 3. Jake Jones; 4. Carl Billet; 5. John Baker; 6. Carl Graves; 7. Al Shawver; 8. Justin Ehrhardt; 9. Steve Billet; 10. Charles Potts; 11. Kyle Saylor; 12. Bob Scott, Jr.; 13. Travis McClelland; 14. Jeremy Knoll; 15. Gene Smith; 16. Cam Zeigler; 17. Chuck Yingling; 18. Tommy Blackwell; 19. Darrel Henry; 20. Sterling Kinard; 21. Sam Leonard, Jr.; 22. Gary Potts; 23. Gerry Stutting, Jr.; 24. Randy Christine, Jr.

 

FEATURE LAP LEADERS: Baker (1-14); Richwine (15-20)

HEAT RACE WINNERS: Baker, Shawver and Christine, Jr.

 

Street Stock Feature (20 laps):  1. Paul Morgan; 2. Craig Morgan; 3. Brian Hauenstein; 4. Gary Johnston; 5. Joey Hoffer; 6. Kevin Sigler; 7. Steven Dove; 8. Wes Alleman; 9. Todd Bowersox; 10. George Eash; 11. Joe Whiteley; 12. Dustin Hollinger; 13. Justin Rhoads; 14. Randy Zechman; 15. M.R. Teal; 16. Skip Findley; 17. Jason Failor; 18. Jenn Scott; 19. Harold Beinhower; 20. Bryan Shue 21. Calvin Herman; 22. Garrett Shover; 23. Dave Thompson, Jr; 24. Tim Drawbaugh; 25. Scott Thunberg; DNS Eric Walker, Chad Smith.  

       

FEATURE LAP LEADERS: Dove (1-2); P. Morgan (3-20)

HEAT RACE WINNERS: Bowersox, Sigler, Dove

 

Clean Technologies Young Guns Shootout Round Three (5 laps):  1. Joey Hoffer; 2. Jenn Scott; 3. Calvin Herman 4. Garrett Shover; 5. Dave Thompson, Jr.; 6. Chad Smith

 

Xtreme Stock Cars Feature (30 laps):  1. Charlie Pensinger; 2. Donnie Broderick; 3. Sam Rial; 4. Mike Goodwin; 5. Larry Landis; 6. Bill Fulton; 7. John Scrivens; 8. Randy Blank; 9. Terry Norris; 10. Rich Lomman; 11. Thomas Johns; 12. Bob Bender, Jr.; 13. Tim Hahn; 14. Ray Broderick; 15. Gerald Barnes; 16. John Remlein; 17. Matt Wampler; 18. Jason Failor; 19. Travis Horan; 20. Chris Heller; DNS James Gross.

 

FEATURE LAP LEADERS: Hahn (1-2); Wampler (3-11); Johns (12-13); Pensinger (14-30).

 

XSC Rookie Rumble Feature (15 laps):  1. Kevin Armstrong; 2. Ricky Hippensteel, Jr.; 3. Alex Updegraff; 4. Matt Adams; 5. Mike Lomman 6. Nancy Horan Frye; 7. Beth Burhman; 8. Matt Sowers; 9. Vernon Myers; 10. Nolan Barshinger; 11. Dustin Pietrak; 12. Larry Lohss, Jr.; 13. Steve Ramsey.

 

FEATURE LAP LEADERS: Armstrong (1-15)

 

Speedway Auto Sales Feature (10 laps):  1.  Butch Richcreek; 2. Brandon Ort; 3. Daryl Sipe; 4. David Snelbaker; 5. Tana Reisinger; 6. Brian Fievel; 7. Jason Anderson; 8. Sherry Kitner; 9. Chad Gracey; 10. Brandon Hedstrom; 11. Steve Smith; 12. Rick Berger; 13. Lance Grove; 14. Bill Arter; 15. Robert Fryberger; 16. Lance Donmyer; 17. Jeff Svendson; 18. Kimberly Martino; 19. John Durusell.

 

FEATURE LAP LEADERS: Durusell (1); Snelbaker (2-3); Richcreek (4-10)

 

Classic Cars Feature (15 laps):  1. Bill Brown, Sr.; 2. Joe Snodgrass; 3. Brian Diehl; 4. Kurt Welsh; 5. Jack Yingling; 6. Jim Crocker; 7. Glenn Elliott; 8. Steve Axtel; 9. Al Daniels; 10. Tommy Crummitt III; 11. Kevin Palmer; 12. Mike Schultz; 13. Brooks Coleman; 14. Charlie Summers; 15. Charlie Weaver; 16. Philip Alexander; 17. Joe Alder.       

        

FEATURE LAP LEADERS: Snodgrass (1-13); Brown (14-15)

HEAT RACE WINNERS: Snodgrass and Elliott 

Back