Results from Thursday, May 24, 2007

ASCS Sprint Car Feature (25 laps):  1. Jason Johnson; 2. Wayne Johnson; 3. Chuck Hebing; 4. Trevor Lewis; 5. Pat Cannon; 6. Justin Collett; 7. Kenny Adams; 8. Chad Layton; 9. Jimmy Stitzel; 10. Foster Landon; 11. Dave Ely; 12. Josh Weller; 13. Rick Kaylor; 14. Dave Franek; 15. Curt Michael; 16. Bryan Howland; 17. Andy Shouse; 18. Coleman Gulick; 19. Travis Rilat; 20. Chris Schmelze; 21. Bryn Gohn; 22. Darren Stewart; 23. Gary Wright

 

DNS- George Suprick III

DNQ- Randy West; Davey Sammons; Tim Hogue; Geoffrey Quackenbush; Rod Ort; Dan Carozza; Dan Slack

 

FEATURE LAP LEADERS: J. Johnson (1-25)

HEAT RACE WINNERS: Stewart; Adams; J. Johnson; Hebing

B-MAIN WINNER: Rilat

DASH RACE WINNER: J. Johnson

 

Xtreme Stock Car Feature (50 laps):  1. Donnie Broderick; 2. Ray Broderick; 3. Mike Goodwin; 4. Sam Rial; 5. Tom Johns; 6. Charlie Pensinger; 7. Rich Lomman; 8. Larry Landis; 9. Eric Snoke; 10. Bill Fulton; 11. Bob Bender, Jr.; 12. Randy Blank; 13. Tim Hahn; 14. Chris Heller; 15. Adam Smith; 16. Jason Failor; 17. Kevin Higgins; 18. Les Scrivens, Jr.; 19. Sean Higgins; 20. Matt Wampler; 21. John Scrivens; 22. Terry Norris  

 

FEATURE LAP LEADERS: Fulton (1); Higgins (2-6); Rial (7-22); D. Broderick (23-50)

 

Penn Mar Feature (20 laps): Modified Class  

1. Bob Campbell; 2. Paul Bacchus; 3. Larry Felty; 4. Tom Martin; 5. Terry High; 6. Stan Hawk; 7. Alan Pahulick

 

Sportsman Class

1. Fred Krickbaum; 2. Craig Coghill; 3. Richard Pastor; 4. Bill Spencer

       

FEATURE LAP LEADERS: Felty (1); Bacchus (2-9); Campbell (10-12)

HEAT RACE WINNER:

 

XSC Rookie Rumble Feature (20 laps):  1. Kevin Armstrong; 2. Alex Updegraff; 3. Matt Adams; 4. Matt Sowers; 5. Beth Burkman; 6. George Danner; 7. Nolan Barshinger; 8. Nancy Horanfrye; 9. Jed Latshaw

 

FEATURE LAP LEADERS: Armstrong (1-15)

 

Susquehanna Recyclers Mini Van Feature (10 laps):  1. Brandon Ort; 2. Butch Richcreek, Jr.; 3. Tana Reisinger; 4. Daryl Sipe; 5. Jason Anderson; 6. Sherry Kitner; 7. Brian Lefebvre; 8. Steve Smith; 9. Mike Grandinetti; 10. Brandon Hedstrom; 11. Shane Keezel; 12. Kimberly Martino; 13. Jeff Svendsen; 14. Travis Rife; 15. Jesse Hitz; 16. Chad Gracey; 17. Barry Bankes; 18. John Durussell

 

FEATURE LAP LEADERS: Rife (1-5); Svendsen (6); Ort (7-10)

Back