Results from Saturday, Oct. 6, 2007

3rd Annual Pumpkin 200 XSC Enduro (150 laps):  1. Donnie Broderick (150); 2. Michael Goodwin (150); 3. Bill Powell (150); 4. Larry Landis (149); 5. Matt Smith (149); 6. Bill Fulton (147); 7. Tim Hahn (146); 8. Michael Duck (146); 9. Joey Zvorsky (145); 10. Chad Lemmon (143); 11. Shawn Nafzinger (141); 12. Jason Brown (140); 13. Christopher Reichert (138); 14. Brad Krause (133); 15. Brian Rehbein (124); 16. Kevin Beach (113); 17. Robert Glass (113); 18. Ray Broderick (107); 19. Mark Krone (106); 20. Alex Updegraff (97); 21. George Danner (91); 22. Trevor Stark (64); 23. Jeremy Becker (62); 24. Dave Shatto (53); 25. Ken Braafhart (51); 26. Jim Smith (48); 27. Tom Hablett (46); 28. Tommy Slanker (32); 29. Ricky Bender (28); 30. Dustin Pietrak (27); 31. Matt Wampler (24); 32. Jeremy Stremmel (24); 33. Virgil Cain (18); 34. Jason Failor (9); DNS Nolan Barshinger.    

 

FEATURE LAP LEADERS: D. Broderick (1-4, 91-120, 140-150); Powell (5-32); Rehbein (33-90); Goodwin (121-139).

 

Classic Cars Feature (15 laps):  1. Bill Brown, Sr.; 2. Joe Snodgrass; 3. Al Daniels; 4. Brian Diehl; 5. Glenn Elliott; 6. Roland Brown; 7. Jim Crocker; 8. Jack Yingling; 9. Phil Alexander; 10. Charlie Summers; 11. Neal Reamer; 12. Kurt Welsh; 13. Joe Alder; 14. Matt Wallace; 15. Brooks Coleman; 16. Kevin Palmer; 17. Charlie Weaver. 

 

FEATURE LAP LEADERS: Brown (1-15)

HEAT RACE WINNERS: Brown and Elliott

 

PENNMAR Vintage Car Feature (15 laps):  1. Bob Campbell; 2. Bob Casti; 3. Paul Bacchus; 4. Craig Coghill; 5. Alan Pahulick; 6. Richard Pastor; 7. Glenn Pobletts; 8. Tom Swanger; 9. Willie Brymesser; 10. Fred Krickbaum.

 

FEATURE LAP LEADERS: Campbell (1-15)

HEAT RACE WINNER: Campbell

 

Speedway Auto Sales Mini Vans Feature (10 laps):  1. Daryl Sipe; 2. Scott Hughes; 3. Brandon Ort; 4. Scott Hughes; 5. Lance Danyer; 6. Dan Snyder; 7. Jeff Svendsen; 8. Nick Buchanan; 9. Sherry Kitner; 10. George Lucas; 11. Jason Young; 12. Shane Keezel; 13. Jason Anderson; 14. Justin Bretz; 15. Brandon Hedstrom; DNS Kevin Gross; Chad Gracey.

   

FEATURE LAP LEADERS: Anderson (1-6); Sipe (7-10).

 

Great American School Bus Race (10 laps):  1. Ben Engle; 2. Van Baker; 3. Deanna Frye. 

 

FEATURE LAP LEADERS: Baker (1-2); Frye (3); Engle (4-10).

Back