Results from Saturday, Sept. 8, 2007

Late Models Feature (20 laps):  1. Carl Billet; 2. Charles Potts; 3. Carl Graves; 4. Scott Richwine; 5. Sam Leonard, Jr.; 6. Sterling Kinard; 7. Bud Witmer; 8. Larry Baer; 9. Cam Zeigler; 10. Jeremy Knoll; 11. Randy Christine, Jr.; 12. Tommy Blackwell; 13. Gene Wrightstone; 14. Bob Minnich; 15. Geoff Gill; 16. Josh Knoll; 17. Jake Jones; 18. Darrel Henry; 19. Chuck Yingling; 20. John Donough, Jr.; 21. Mark Greyl 22. Justin Ehrhart; 23. John Moser, Jr.; 24. Steve Billet; DNQ Travis McClelland.

 

FEATURE LAP LEADERS: Knoll (1-15); Pott (16-19); Billet (20)

HEAT RACE WINNERS: Josh Knoll; Potts; Yingling

 

Street Stocks Feature (20 laps):  1. Joey Hoffer; 2. Craig Morgan; 3. Stephen Dove; 4. George Eash; 5. Chad Smith; 6. Paul Morgan; 7. Todd Bowersox; 8. Dustin Hollinger; 9. Joe Whiteley; 10. Wes Alleman; 11. Kory Sites; 12. Eric Walker; 13. Scott Thunberg; 14. Jim Rost, Jr.; 15. Dave Thompson, Jr.; 16. Jenn Scott; 17. Ray Strubhar; 18. Jimmy Slaseman; 19. Calvin Herman; 20. Jim Rost, Sr.; 21. Garrett Shover.

 

FEATURE LAP LEADERS: Scott (1-2); Hoffer (3-20).

HEAT RACE WINNERS: Scott; Eash

 

Clean Technologies Young Guns Shooutout (5 laps):  1. Eric Walker; 2. Dave Thompson, Jr.; 3. Chad Smith; 4. Joey Hoffer; 5. Jenn Scott; 6. Jimmy Slaseman; 7. Calvin Herman; DNS Garrett Shover; Jim Rost, Jr. 

 

Xtreme Stock Car Feature (30 laps):  1. Donnie Broderick; 2. Tommy Slanker; 3. Sam Rial; 4. Travis Horan; 5. Brian Rehbein; 6. Larry Landis; 7. Les Scrivens, Jr.; 8. Tim Hahn; 9. Randy Blank; 10. John Remlein; 11. Jason Failor; 12. Thomas Johns; 13. Matt Wampler; 14. Bill Beck; 15. Adam Smith; 16. Chris Heller; 17. Mike Goodwin; 18. Ray Broderick; 19. Rick Reinhohl; 20. Rich Lomman.

 

FEATURE LAP LEADERS: Scrivens (1-10); D. Broderick (11-30).

 

XSC Rookie Rumble Feature (15 laps):  1.  Alex Updegraff; 2. Nancy Frye; 3. Daryl Sipe; 4. Mark Heller; 5. Garry Wilders, Jr.; 6. Nolan Barshinger; 7. Ken Smith; 8. Renee Luckenbaugh; 9. Matt Smith; 10. Ryan Tewell; 11. Gerald Barnes; 12. Mike Lomman; 13. Jed Latshaw; 14. Brandon Ort; 15. Matt Sowers; 16. Robert Glass

 

FEATURE LAP LEADERS: Barnes (1); Updegraff (2-15).

 

Four Cylinder Stock Car Feature (20 laps):  1. Grant Adams; 2. Eric Hollenbach; 3. Leroy Long; 4. Ronnie Buck; 5. Ed Hollenbach; 6. Bryan Michael; 7. John Henry; 8. Mike Buckley; 9. Gary Dehart; 10. Gary Newell; 11. Dave Friedrich; 12. Dennis Christ, Jr.; 13. Ron Combs, Jr.; 14. Gerald Hoagland; 15. Troy Hostetter; 16. Bobby Kupp; 17. Mike Potts; 18. Randy Wenger; 19. John Stoll, Jr.; 20. Butch Helsel; 21. Henry Lesher; DNS Kyle Weiser.

 

FEATURE LAP LEADERS: Potts (1-4); Eric Hollenbach (5-9); Adams (10-20).

HEAT RACE WINNERS: Eric Hollenbach; Ed Hollenbach

 

Women on Wheels School Bus Feature (5 laps):  1. Smokette Frye.

 

FEATURE LAP LEADERS: Frye (1-10).

Back