2012 Weekly Results...


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, November 10, 2012

 

Super Sprint Cars (30 laps): 1. Don Kreitz Jr.; 2. Danny Dietrich; 3. Greg Hodnett; 4. Brent Marks; 5. Mark Smith; 6. Logan Schuchart; 7. Cole Duncan; 8. Adam Wilt; 9. Brian Montieth; 10. Gerald McIntyre; 11. Billy Pauch Jr.; 12. Mark Zimmerman; 13. Bobby Howard; 14. Blaine Heimbach; 15. Hunter Mackison; 16. Glenndon Forsythe; 17. Robbie Kendall; 18. Steve Petry; 19. Billy Dietrich; 20. Cory Haas; 21. Michael Bittinger; 22. Fred Rahmer; 23. Chad Layton; 24. April Wilson; DNQ – Bill Stine; Cody Fletcher; Jordan Mackison; Brian Ehrenszeller.

FEATURE LAP LEADERS: Layton (1-2); Montieth (3-15); Danny Dietrich (16-28); Krietz (29-30).

HEAT RACE WINNERS: D. Dietrich; Wilt and Montieth.

CONSOLATION RACE WINNER: H. Macksion.

 

358 Sprint Cars (20 laps): 1. Pat Cannon; 2. Josh Beard; 3. Doug Hammaker; 4. Matt Horst; 5. Billy Pauch Jr.; 6. Logan Schuchart; 7. Austin Hogue; 8. Derek Locke; 9. Kyle Moody; 10. Nathan Snyder; 11. Scott Fisher; 12. Bob Anderson; 13. Teddy Thomas; 14. Brie Hershey; 15. Michael Hamer; 16. Ashley Crocetta; 17. Mark Smith; 18. Tim Wagaman II; 19. Dale Hammaker; 20. Nick Palomerino; 21. Cris Eash; 22. Jason Cherry; 23. Ryan Greth; 24. Adrian Shaffer; DNQ – Stan Campbell; Chase Dietz; Larry Smith; Bill Sherman; George Streaker Jr.; Alex Spaulding; Sean Case.  

FEATURE LAP LEADERS: Greth (1-4); Cannon (5-20).

HEAT RACE WINNERS: Dale Hammaker; Doug Hammaker and Eash.

CONSOLATION RACE WINNER: Snyder.

 

 

Previous Winners of The Final Showdown:

2010: Chad Layton (Super Sprint Cars); Aaron Ott (358 Sprint Cars).

2011: Don Kreitz Jr. (Super Sprint Cars); Pat Cannon (358 Sprint Cars).

2012: Don Kreitz Jr. (Super Sprint Cars); Pat Cannon (358 Sprint Cars).


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, November 3, 2012

* Laps Completed in Parenthesis for Enduro Races

 

Big Car Enduro (100 laps): 1. Patrick McClane (100); 2. Chuck Eckert (98); 3. Michael Goodwin (97); 4. David Johnson (95); 5. Tom Hartman (95); 6. Michael Smith (92); 7. Randy Wenger (89); 8. Nathan Hill (71); 9. Jeremy Krauss (66); 10. David Goode Sr. (60); 11. Dan Snyder (48); 12. Johnny Palm (33); 13. William Wentz (32); 14. Brian Yelk (14); 15. Ricky Bender (14). 

FEATURE LAP LEADERS: Snyder (1-9); Goodwin (10-14); McClane (15-100).

 

Small Car Enduro (100 laps): 4 cyl. And 6 cyl. Combined race. 

FEATURE LAP LEADERS: Shank (1-43, 50-100); Sipe (44-49).

 

4-Cylinder Results (100 laps): 1. David Shank (100); 2. Scott Dunn (97); 3. Richard Grim Jr. (94); 4. Sam Ryan (94); 5. Richard Wolfe (94); 6. Justin Dunn (94); 7. Robert Dunn (90); 8. Dennis Dorosz (89); 9. Thomas Thompson (88); 10. Brian Yelk (83); 11. Matt Chronister (71); 12. Michael Dunn (63); 13. Justin Shorb (57); 14. Matt Lawrence (41); 15. Kyle Rohrbaugh (33); 16. Curt McDade (21); 17. Ricky Weaver (19); 18. Dino Pitcher (10); 19. Tyler Gastley (7); 20. John Cassidy (7); 21. Jimmy Neiman (3); 22. Gary Grim (2).     

 

6-Cylinder Results (100 laps): 1. Daryl Sipe (100); 2. Rick Burnham (95); 3. Mark Reece (86); 4. Justin Oberlin (69); 5. Ron Marsh (56); 6. Coty Marsh (45); 7. Jimmy Tyson (21); 8. Calvin Redding (8).

 

Classic Cars Feature (20 laps): 1. Steve Cantwell; 2. Pete Neal; 3. Matt Wallace; 4. Joe Snodgrass; 5. Brandon Little; 6. Neal Reamer; 7. Gov Yearick; 8. Dorsey Weaver; 9. Justin Cullum; 10. Charlie Summers; 11. Jim Crocker; 12. Todd Paul; 13. Lance Grove; 14. Bill Brown Sr.; 15. Ron Grove; 16. Kurt Welsh. 

HEAT RACE WINNERS: Cantwell and Neal.

FEATURE LAP LEADERS: Cantwell (1-20). 

 

Pro Sign & Design Mini Van Feature (10 laps):  1. Al Kessock; 2. Anthony Roberts; 3. Zakari Kitner; 4. Donny Groff; 5. Tom Hartman; 6. Jason Bristol; 7. John Kitner; 8. Daryl Sipe.

FEATURE LAP LEADERS: Sipe (1-3); Kessock (4-15).

 

Figure 8 Feature (20 laps):  1. Roy Denike; 2. Greg Hicks; 3. Dennis Dorosz.

FEATURE LAP LEADERS: Denike (1-20).


Race Results from Saturday, October 27, 2012

ARDC Midget Feature (20 laps): 1. Drew Heistand; 2. Bruce Buckwalter, Jr. 3. Ryan Greth; 4. Brenden Bright; 5. Ryan Smith; 6. Brett Arndt; 7. Steve Buckwalter; 8. Trevor Kobylarz;  9. Steven Drevicki; 10. Steve Craig; 11. Nick Wean; 12. P.J. Gargiulo; 13. Jimmy Glenn; 14. Brian Gilmore; 15. Dusty Heistand; 16. Steven Bull; 17. Randy Reid; 18. Brett Wanner; 19. Austin Burke; 20. Dave Shirk; 21. Mark Gilmore; 22. Brian Suchy; 23. John Barnett; 24. Jim Jackson; 25. Tim Buckwalter.

FEATURE LAP LEADERS: Drew Heistand (1-20).

HEAT RACE WINNERS: B. Buckwalter Jr.; Dusty Heistand and Drew Heistand.

 

600cc Micro Sprint Feature (20 laps): 1. Tyler Walton; 2. Shane Lewis; 3. Heath Henley; 4. Dwayne Gutshall; 5. Travis Scott; 6. Jim Young; 7. Tanner Hunsicker; 8. Tom Kohler; 9. Colton Laughman; 10. Jermaine Godshall; 11. Chase Dietz; 12. Tim Buckwalter; DNS- Hannah Risser.     

FEATURE LAP LEADERS: Hehnly (1-15); Walton (16-20).

HEAT RACE WINNERS: Buckwalter and Gutshall.

 

Sportsman Modified Feature (20 laps): 1. Jared Umbenhauer; 2. Craig Whitmoyer; Tim Fitzpatrick; 4. Mike Glass; 5. Paul Kline; 6. Shawn Fitzpatrick; 7. Wayne Witmer; 8. Brad Brightbill; 9. Michael Loney; 10. Dave Dissinger; 11. Aaron Gerhart; 12. Trent Drewbaker; 13. Chris Jenkins; 14. Kody Sites; 15. Kevin Belmont; 16. Matt Hafer; 17. Kevin Beach; 18. Roy Weist; 19. Todd Bashore; 20. Robert Derfler; 21. Josh Hertzog; 22. Jeremy Hertzog; 23. Charles Fayash; DQ (Fighting in the Pits) – John Kovatch IV; DNS – Christopher Hertzog.   

FEATURE LAP LEADERS: Umbenhauer (1-20).

HEAT RACE WINNERS: Umbenrhauer; Whitmoyer and Kline.

 

Legends Cars Feature (20 laps): 1.  Chris Transeau; 2. Chris Penkauskas; 3. Brent Marquis; 4. John Lyter; 5. Jacob Feltch; 6. Greg Mertz; 7. Ed Trump; 8. Dave Miller; 9. Randy Minnich; 10. Donald Butler.                                                           

FEATURE LAP LEADERS: Transeau (1-20).  

HEAT RACE WINNER: Penkauskas      

 

Thundercars Feature (25 laps): 1. Mike Walls; 2. Kyle Martin; 3. Brian Walls; 4. Dave Prunkl; 5. Dan Zechman; 6. Gino Comi; 7. Roy Wareheim; 8. Wayne Dutterer; 9. Mikey Guise; 10. Greg Emlet; 11. Will Walls; 12. Kevin Heckman; 13. Jason Townsend; 14. Tom Walls; 15. Jimmy Jesmer; 16. Danny Beard; 17. Todd Miller.

FEATURE LAP LEADERS: Wareheim (1); Martin (2-3); M. Walls (4-25).

HARD CHARGER: Mike Walls (+13 spots: 14th Starting Spot / 1st Finish).

HARD LUCK: Tom Walls (-12 spots: 2nd Starting Spot / 14th Finish).

 

Sidewinder Sprints Feature (20 laps): 1. Jason Stahl; 2. Mike Zelionis; 3. Adam Meier; 4. Tanner Hunsicker; 5. Chris Krull; 6. Rohan Beasley; 7. Zach Overmiller; 8. Mike Deimler.                                                          

FEATURE LAP LEADERS: Stahl (1-20).

HEAT RACE WINNER: Stahl.      

 

Pro Sign & Design Mini Van Feature (15 laps): 1. Zakari Kitner; 2. Donnie Groff; 3. Anthony Roberts; 4. Jeremy Haines; 5. Ryan Davis; 6. Brian Steiner; 7. Pete Haines; 8. Al Kessock.    

FEATURE LAP LEADERS: Kitner (1-6; 8-15); Roberts (7).


Susquehanna Speedway Park Race Results from Friday & Saturday, October 19 & 20

 

Street Stocks Feature (50 laps): 1. Bill Henney; 2. Scott Thunberg; 3. Mike Franklin; 4. Marshall McMullen; 5. Jim Palm Jr.; 6. John Bouse; 7. Eric Tripp; 8. Zac Beck; 9. Steve Ramsey; 10. Brian Rehbein; 11. Jimmy Coombs; 12. Dalton Frye; 13. Walt Lemmon; 14. Chris Derr; 15. Jim Rost Sr.; 16. Bob Gutshall; 17. Jasen Geesamanl 18. Jim Rost Jr.; 19. Randy Zechman; 20. Jake Moser; 21. Mike Walls; 22. George Harris; 23. Jeff Haag; 24. Bruce McClane; 25. Dan Zechman; DNS – Jimmy Jesmer; DNQ – Lance Grove; Jim Gross; Nick Bloom; Brandin Ort; Clarence McNeal; Jaynee Zeigler; Tim Osheehan; Dustin Hollinger.

FEATURE LAP LEADERS: Walls (1-17); Henney (18-50).   

HARD CHARGER: Zac Beck (+15 positions: 23rd start / 8th finish).

HEAT RACE WINNERS (Friday): McMullen; Walls; Jesmer and Henney.

CASH DASH WINNER (Friday): Walls.   

B-MAIN WINNER: Tripp.

 

Xtreme Stock Car Feature (40 laps):  1. Patrick McClane; 2. Chad Stine; 3. Cameron Benyou; 4. Ricky Bender; 5. Dan Furman; 6. Mike Goodwin; 7. Donnie Broderick; 8. Adam Smith; 9. Davey Nestor; 10. Josh Bloom; 11. Nathan Hill; 12. David Johnson; 13. Earl Kennedy III; 14. Dave Kamp; 15. Dave Goode Sr.; 16. Justin Palm; 17. Jeffrey Swanger; 18. Larry Alvord; 19. Dan Snyder; 20. Johnny Palm; 21. Carl Miller Sr.; 22. Matt Lawrence.   

FEATURE LAP LEADERS: McClane (1-40).

HARD CHARGER: Donnie Broderick (+14 positions: 21st start / 7th finish).

HEAT RACE WINNERS (Friday): McClane; Bender; and Palm.

CASH DASH WINNER (Friday): McClane.

 

Four Cylinder Stock Car Feature (30 laps): 1. Eric Hollenbach; 2. Steve Hastings; 3. Ronnie Buck; 4. Josh Group; 5. Dennis Christ Jr.; 6. Dan Smith; 7. Frank Gordon II; 8. Eric Seibert; 9. Troy Eckenrode; 10. Jeremy Ott; 11. Mike Potts; 12. Ronnie Garlock; 13. John Stoll Jr.; 14. Lyle Barnes; 15. Dave Leidy; 16. Frank Gordon III; 17. Tyler Stump; 18. Ed Hollenbach; 19. Gary Newell; 20. Dave Friedrich; DNS – Leroy Long; Barry Welch; Dan Geesaman.  

FEATURE LAP LEADERS: Garlock (1); Eric Hollenbach (5-9; 20-30); Ott (10-19).  

HARD CHARGER: Josh Group (+14 positions: 18th start / 4th finish).

HEAT RACE WINNERS: Eric Hollenbach and Garlock.

 

Classic Cars Feature (20 laps):  1. Jim Crocker; 2. Kurt Welsh; 3. Justin Cullum; 4. Brandon Little; 5. Steve Cantwell; 6. Charlie Weaver; 7. Todd Paul; 8. Ron Grove; 9. Neal Reamer; 10. Pete Neal; 11. Matt Wallace; 12. Dave Egge; 13. Lance Grove; 14. Joe Snodgrass; 15. Bill Brown Jr.; 16. Bill Brown Sr.; 17. Charlie Summers; DNS – Rick Christine.

FEATURE LAP LEADERS: Welsh (1-19); Crocker (20).

HEAT RACE WINNERS: Brown Sr and Neal.


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, September 22, 2012
(Qualifying Results on Friday, September 21)

 

Late Model Showdown presented by Hoosier Tire Mid-Atlantic (50 laps):  1. Gene Knaub; 2. Randy Stoudt; 3. Sam Gallagher; 4. Justin Ehrhart; 5. Ben Whitaker; 6. Jared Miller; 7. Bernie Beard; 8. Ron Coleman; 9. Ron Kline; 10. Travis Mease; 11. Charles Potts; 12. Jason Miller; 13. Bob Minnich; 14. Michael Goodwin; 15. Grant Adams; 16. Jake Jones; 17. J.R. Rodriguez; 18. Bobby Beard; 19. Carl Billet; 20. Billy Wampler; 21. Pancho Lawler; 22. Randy Christine Jr.; 23. Larry Baer; 24. John Moser Jr.; DQ – Chase Billet; DNQ – Denny Willey; Todd Leonard; Larry Neiderer; Jason Smith; Dave Lightner; Roger Myers; Matt Murphy; Eric Irvin; Chad Julius; Eddie Drury; Nathan Ottensmeyer.

FEATURE LAP LEADERS: Knaub (1-50).

HARD CHARGER AWARD: Ben Whitaker (+16 positions: Started 21st; Finished 5th).

CASH DASH WINNER (Friday): Knaub.

HEAT RACE WINNERS (Friday): Jones; Minnich; Mease; Knaub.

B-MAIN WINNER: Goodwin.

 

Super Sportsman Feature (25 laps):  1. Paul Miller; 2. Scott Dellinger; 3. Doug Dodson; 4. Frankie Herr; 5. Scott Geesey; 6. Rick Barr; 7. Jay Fannasy; 8. Bobby Hockenberry; 9. Russ Mitten; 10. Eric Walker; 11. Mike Enders; 12. Leroy Martin; 13. Stan Wanner; 14. Mallie Shuster; 15. Ryan Slothower; 16. Steve Fannasy; 17. Carmen Perigo; 18. Dave Berkheimer; 19. Gregg Foster; 20. Duane Smith; 21. Lanny Hake; 22. Jim Shuster; 23. Dave Socks; 24. Jaremi Hanson; DNQ – Chris Meleason; Steve Wilbur; Jared Miller; Jeff Leisey; Brian Gontz and Jake Miller.

FEATURE LAP LEADERS: Slothower (1-4); Fannasy (5-24); Miller (25).

HEAT RACE WINNERS: Slothower; J. Shuster and Dodson.

CONSOLATION WINNER: Herr.

 

Classic Cars Feature (20 laps):  1. Bill Brown Jr.; 2. Joe Snodgrass; 3. Pete Neal; 4. Neal Reamer; 5. Steve Cantwell; 6. Matt Wallace; 7. Gov Yearick; 8. Jim Crocker; 9. Rick Christine; 10. Brandon Little; 11. Ron Grove; 12. Lance Grove; 13. Charlie Summers; DNS – Kurt Welsh; Bill Brown Jr.

FEATURE LAP LEADERS: Brown Sr. (1-20).

HEAT RACE WINNERS: Little and Brown Sr.

 

PA Sprint Series Feature - Friday (20 laps):  1. Logan Wagner; 2. Tim Dietz; 3. Kody Lehman; 4. Derrick Bowersox; 5. George Riden; 6. Erin Statler; 7. Sean Campbell; 8. Mark Watkins; 9. Paul Snyder; 10. Rick Homan; 11. Dusty Shatzer; 12. Craig Myers; 13. Brock Bilger; 14. Jake Waters; 15. Anthony Fiore; 16. Nathan Gamely; 17. Tyler Lebo; 18. Eric Parker; 19. Tyler Reeser; 20. Andrew Hake; 21. Alex Schanz; DNS – Jim Kennedy.   

FEATURE LAP LEADERS: Lehman (1-2); Wagner (3-20).

HEAT RACE WINNERS: Campbell; Lebo and Wagner.

 

Figure 8 Racing Feature - Friday (20 laps):  1. Dennis Dorosz; 2. Roy Denike; 3. Richard Wolfe; 4. Greg Hicks; 5. Thomas Thompson; 6. Dino Pitcher.

FEATURE LAP LEADERS: Pitcher (1-3); Dorosz (4-20).


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, September 15, 2012

 

Late Models Feature (25 laps): 1. Gene Knaub; 2. Randy Christine Jr.; 3. J.R. Rodriguez; 4. Bud Witmer; 5. Ben Whitaker; 6. Carl Billet; 7. Jared Miller; 8. Justin Ehrhart; 9. Ralph Morgan Jr.; 10. Jason Smith; 11. Matt Murphy; 12. Eddie Drury; 13. Ron Coleman; 14. J.T. McLanigan; 15. Nathan Ottensmeyer; 16. Chad Julius; 17. Bob Minnich; 18. Denny Willey; 19. Billy Wampler; 20. Dan Zechman; 21. Jason Miller; 22. Tim Murphy; DNS – Pancho Lawler; John Remlein; Eric Markle; John Moser Jr.; Matt Adams.   

FEATURE LAP LEADERS: Drury (1-4); Knaub (5-25). 

JR'S PAVING HARD CHARGER: Ben Whitaker (+18 positions: 23rd start / 5th finish).

HEAT RACE WINNERS: Coleman; Wampler and Knaub.  

 

PA Sprint Series Feature (20 laps):  1. Kody Lehman; 2. Eric Parker; 3. Matt Mountz; 4. George Riden; 5. Jason Bergstresser; 6. Billy Rey; 7. Nathan Gramley; 8. Mark Watkins; 9. Freddie Rahmer; 10. Dustin Shatzer; 11. Logan Wagner; 12. Ryan Lynn; 13. Derrick Bowersox; 14. John Braim; 15. Andrew Hake; 16. Randy Kaylor; 17. Tyler Lebo; 18. Tim Dietz; 19. Jim Kennedy; 20. Jeffrey Miller; 21. Erin Statler; 22. Craig Myers; 23. Eric Mathiot; 24. Joey Wenger; 25. Paul Snyder; DNS – Lance Newlin; Reed Thompson; Mike Wagner II; Dalton Dietrich. 

FEATURE LAP LEADERS: Bergstresser (1); Lehman (2-20).

HEAT RACE WINNER: Bergstresser; Lehman and Parker.

 

Street Stocks Feature (20 laps reduced to 15 laps): 1. Jim Palm Jr.; 2. Randy Zechman; 3. Mike Zeigler Jr.; 4. Matt Wampler; 5. Scott Sipe; 6. Bob Gutshall; 7. Eric Tripp; 8. Jake Moser; 9. Dalton Frye; 10. Brian Rehbein; 11. Josh Bloom; 12. Dustin Hollinger; 13. Eddie Richards; 14. Zac Beck; 15. Jim Rost Sr.; 16. Nick Bloom; 17. Kevin Heckman; 18. Scott Thunberg; 19. Chris Heller; 20. Jasen Geesaman; 21. Jaynee Zeigler; 22. Tim Osheehan; DNS – Brandin Ort; Chris Derr.

FEATURE LAP LEADERS: Palm Jr. (1-15).

HEAT RACE WINNERS: Zeigler Jr.; Zechman and Hoillinger.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1. Donnie Broderick; 2. Patrick McClane; 3. Cameron Benyou; 4. Ricky Bender; 5. Bob Bussey; 6. Chad Stine; 7. Earl Kennedy III; 8. Dave Goode Sr.;  9. Edward Weiss; 10. Rich Lomman; 11. Mike Smith; 12. Adam Smith; 13. Tim Hahn; 14. Johnny Palm; 15. Justin Palm; DNS – Tom Hartman; Jerry Deason.

FEATURE LAP LEADERS: Hahn (1); Broderick (2-20).

MADISON HOUSE HARD CHARGER: Bob Bussey (+6 positions: 11th start / 5th finish).

HEAT RACE WINNER: Broderick and Smith

 

Road Warriors Feature (15 laps):  1. Curt McDade; 2. Dennis Dorosz; 3. Adam Peters; 4. Daryl Sipe; 5. Robbie Carroll; 6. Cory Phillips; 7. Thomas Thompson; 8. Dino Pitcher; 9. Steve Anthony; 10. Kenneth Boose; 11. Jesse Hitz; 12. Gary Grim; DNS – Jeff Svendsen.

FEATURE LAP LEADERS: McDade (1-15).

HEAT RACE WINNER: Grim and Carroll.


Susquehanna Speedway Park “Big Track” Race Results from Saturday, September 1, 2012

 

Late Models Feature (32 laps): 1. Gene Knaub; 2. JR Rodriguez; 3. Andy Fries; 4. Walker Arthur; 5. John Moser; 6. Bob Minnich; 7. Grant Adams; 8. Steve Clabaugh; 9. Ron Coleman; 10. Tyler Armstrong; 11. Paul Cursey; 12. Chad Julius; 13. John Baker; 14. Kris Eaton; 15. Glen Elliott; 16. Billy Beachler; 17. Derrick Mease; 18. Dan Zechman; 19. Carl Billet; 20. Bruce Kane; 21. Denny Bonebrake; 22. Randy Stoudt; 23. Chase Billet; 24. Justin Ehrhart; 25. Billy Wampler. DNS- Eric Irvin; Nathan Ottensmeyer; Travis McClelland; Mike Goodwin; Larry Neiderer; Denny Willey; Walter Crouch; Steve Weikel; Chaz Walls; Randy Christine Jr.; Scott Richwine; Eddie Drury; Rick Hulson; Eric Markle; Steve Billet; Bernie Beard; Ben Whitaker; Wes Bonebrake.

FEATURE LAP LEADERS: Stoudt (1); Knaub (2-32).

JR'S PAVING HARD CHARGER: Andy Fries (+21 positions: 24th start / 3rd finish).

HEAT RACE WINNERS: Rodriguez; Stoudt; Minnich and Knaub.  

CONSOLATION WINNERS: Clabaugh and Elliott.                                                

 

Street Stocks Feature (25 laps): 1. Mike Walls; 2. Mike Zeigler Jr.; 3. Randy Zechman; 4. Jasen Geesaman; 5. Jim Palm Jr.; 6. Bob Scott Jr.; 7. Zac Beck; 8. Jaynee Zeigler; 9. Eric Tripp; 10. Kevin Heckman; 11. Scott Thunberg; 12. Walt Lemmon; 13. Brandin Ort; 14. Gary Potts; 15. Chris Derr; 16. Eddie Richards; 17. George Eash; 18. Tim Osheehan; 19. Steve Ramsey; 20. Tim Drawbaugh; 21. Dan Furman; 22. Jake Moser; 23. Brian Rehbein (Crewmember fighting – no pay); DNS – Matt Wampler; Nick Bloom; Dalton Frye; Scott Sipe. 

FEATURE LAP LEADERS: Zeigler Jr. (1-7); Walls (8-25).

HEAT RACE WINNERS: Zeigler Jr.; Rehbein and Derr.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1. Patrick McClane; 2. Donnie Broderick; 3. Adam Smith; 4. Cameron Benyou; 5. Chad Stine; 6. Tim Hahn; 7. Rich Lomman; 8. Ricky Bender; 9. Don Zechman; 10. Tommy Slanker; 11. Mike Goodwin; 12. Eric Flinchbaugh; 13. Mike Smith; 14. Jeremy Krauss; 15. Dave Goode; 16. Dan Snyder; DNS – Steve Anthony.

FEATURE LAP LEADERS: Broderick (1-10); McClane (11-20).

MADISON HOUSE HARD CHARGER: Cameron Benyou (+7 positions: 11th start / 4th finish).

HEAT RACE WINNER: Donnie Broderick; Chad Stine


Susquehanna Speedway Park “Big Track” Race Results from Saturday, August 25, 2012

 

Late Models Feature (25 laps): 1. Justin Ehrhart; 2. Carl Billet; 3. J.R. Rodriguez; 4. Chase Billet; 5. Bud Witmer; 6. John Moser Jr.; 7. Steve Billet; 8. Ben Whitaker; 9. Eddie Drury; 10. Matt Adams; 11. Scott Richwine; 12. Dan Zechman; 13. Eddie Drury; 14. Todd Leonard; 15. Ron Coleman; 16. Denny Willey; 17. Nathan Ottensmeyer; 18. Matt Murphy; 19. Bob Minnich; 20. Billy Wampler; DNS – John Remelin.

FEATURE LAP LEADERS: S. Billet (1-3); Ehrhart (4-25).

JR'S PAVING HARD CHARGER: J.R. Rodriguez (+7 positions: 10th start / 3rd finish).

HEAT RACE WINNERS: Carl Billet; Ehrhart and Christine Jr.                                

 

Street Stocks Feature (20 laps): 1. Mike Zeigler Jr.; 2. Scott Thunberg; 3. Randy Zechman; 4. Jasen Geesaman; 5. Dan Furman; 6. Brandin Ort; 7. Nick Bloom; 8. Brian Rehbein; 9. Chris Derr; 10. George Eash; 11. Dalton Frye; 12. Kevin Heckman; 13. Mike Walls; 14. Tim Osheehan; 15. Zac Beck; 16. Jaynee Zeigler; 17. Scott Sipe; 18. Jake Moser; 19. Steve Ramsey; 20. Jim Rost Jr.; 21. Matt Wampler; DNS – Don Zechman; Jim Palm Jr.

FEATURE LAP LEADERS: Zeigler Jr. (1-20).

HEAT RACE WINNERS: Walls; Wampler and Rehbein.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps): Cameron Benyou; 2. Patrick McClane; 3. Tim Hahn; 4. Donnie Broderick; 5. Adam Smith; 6. Josh Bloom; 7. Tom Hartman; 8. Dave Goode Sr.; 9. Eric Flinchbaugh; 10. Chad Stibe.

FEATURE LAP LEADERS: Benyou (1-20).

MADISON HOUSE HARD CHARGER: Patrick McClane (+8 positions: 10th start / 2nd finish).

HEAT RACE WINNER: Hahn.

 

Road Warriors Feature (15 laps):  1. Curt McDade; 2. Adam Peters; 3. Gary Grim; 4. Brain Lefebvre; 5. Dennis Dorosz; 6. Jeff Waltz; 7. Dino Pitcher; 8. Jason Funk; 9. Cory Phillips; 10. Jesse Hitz.

FEATURE LAP LEADERS: McDade (1-15).

HEAT RACE WINNER: Funk.

 

Pro Sign & Design Mini Van Feature (10 laps):  1. Zakari Kitner; 2. Anthony Roberts; 3. Jeremy Haines; 4. Donny Groff; DNS – Al Kessock.

FEATURE LAP LEADERS: Roberts (1-7); Kitner (8-10).

HEAT RACE WINNER: Kitner.  

 

PENNMAR Vintage Cars Feature (12 laps):  1. Aaron Brommer; 2. Rick Pastor; 3. #76; 4. Paul Hoffman; 5. Curt Neiman; 6. Larry Felty; 7. Stew Wenrich; 8. Gary Becker; 9. Fred Krickbaum; 10. Scott Rickrode; 11. Glenn Pobletts; 12. Larry Sullivan; 13. Kurt Berger; 14. Stan Hawk; 15. Kerry Breon.

FEATURE LAP LEADERS: Brommer (1-12).

HEAT RACE WINNER: Krickbaum. 


Susquehanna Speedway Park “Big Track” Race Results from Saturday, August 18, 2012

 

Late Models Feature (25 laps): 1. J.R. Rodriguez; 2. Carl Billet; 3. Justin Ehrhart; 4. Chase Billet; 5. Billy Wampler; 6. Bob Minnich; 7. Bud Witmer; 8. Eric Irwin; 9. Randy Christine Jr.; 10. Todd Leonard; 11. John Moser Jr.; 12. D.J. Groft; 13. Jason Smith; 14. Nathan Ottensmeyer; 15. Ben Whitaker; 16. Steve Billet; 17. Ron Coleman; 18. Eddie Drury; 19. Denny Willey; 20. Dave Lightner; 21. John Remlein; 22. Matt Adams; 23. Scott Richwine; 24. Tim Murphy; 25. Matt Murphy.    

FEATURE LAP LEADERS: Wampler (1-19); Carl Billet (20-23); Rodriguez (24-25).

JR'S PAVING HARD CHARGER: Justin Ehrhart (+7 positions: 10th start / 3rd finish).

HEAT RACE WINNERS: Irwin; Moser and Carl Billet.                                          

 

Street Stocks Feature (20 laps): 1. Doug Bennett; 2. Randy Zechman; 3. Jasen Geesaman; 4. Jim Palm Jr.; 5. Jake Moser; 6. Steve Ramsey; 7. Chris Derr; 8. David Latsha; 9. Michelle Walls; 10. Kevin Heckman; 11. Scott Thunberg; 12. Mike Zeigler Jr.; 13. Jaynee Zeigler; 14. Brandin Ort; 15. Brian Rehbein; 16. Gary Potts; 17. Dalton Frye; DN S- Ed Richards; Gene Myers.

FEATURE LAP LEADERS: Bennett (1-11, 14-20); Zeigler Jr. (12-13).

HEAT RACE WINNERS: Potts and Geesaman.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps): 1. Adam Smith; 2. Patrick McClane; 3. Tim Hahn; 4. Dave Kamp; 5. Donnie Broderick; 6. Josh Bloom; 7. Cameron Benyou; 8. Eric Flinchbaugh; 9. Tom Hartman; 10. Earl Kennedy III; 11. Dave Goode Sr.; 12. Dan Snyder; 13. Chad Stine; DNS – Johnny Palm.  

FEATURE LAP LEADERS: Stine (1-8); Smith (9-20).

MADISON HOUSE HARD CHARGER: Adam Smith (+5 positions: 6th start / 1st finish).

HEAT RACE WINNERS: Broderick and Hahn.

 

Road Warriors Feature (10 laps):  1. Curt McDade; 2. Adam Peters; 3. Dino Pitcher; 4. Steve Anthony; 5. Jeffrey Waltz; 6. Jason Funk; 7. Cory Phillips; DNS – Jeff Svendsen; Disqualified (All suspended from racing for two weeks) – Thomas Thompson; Daryl Sipe; Dennis Dorosz.

FEATURE LAP LEADERS: McDade (1-10).

HEAT RACE WINNERS: McDade and Sipe.

 

Pro Sign & Design Mini Van Feature (10 laps):  1. Anthony Roberts; 2. Jeremy Haines; 3. Donny Groff; 4. Marcus Groft; 5. John Kitner; 6. Al Kessock; 7. Shaun Kuykendall; 8. Zak Kitner; 9. Ryan Underkoffer.        

FEATURE LAP LEADERS: Robert s(1-10).

HEAT RACE WINNER: Roberts.


Susquehanna Speedway Park “Big Track” Race Results from Saturday, August 11, 2012

 

Late Models Feature (25 laps): 1. J.R. Rodriguez; 2. Chase Billet; 3. Carl Billet; 4. John Moser Jr.; 5. Billy Wampler; 6. Steve Billet; 7. Bud Witmer; 8. Paul Cursey Jr.; 9. Devin Frey; 10. Kevin Palmer; 11. Todd Leonard; 12. Ron Coleman; 13. Justin Ehrhart; 14. Matt Adams; 15. Kyle Saylor; 16. Nathan OIttensmeyer; 17. Bob Minnich; 18. Dan Zechman; 19. Eddie Drury; 20. Sterling Kinard; 21. Tim Murphy; 22. John Remlein; DNS – Denny Willey; Jeff King Jr.; DNQ – Tim Savage; Eric Markel; Tim Murphy.  

FEATURE LAP LEADERS: Rodriguez (1-22, 25); Chase Billet (23-24).

JR'S PAVING HARD CHARGER: John Moser Jr. (+11 positions: 15th start / 4th finish).

HEAT RACE WINNERS: Carl Billet; Rodriguez and Cursey Jr..

CONSOLATION RACE: D. Zechman.

 

Street Stocks Feature (20 laps): 1. Randy Zechman; 2. Scott Thunberg; 3. Gary Potts; 4. Brian Rehbein; 5. Doug Bennett; 6. Jim Palm Jr.; 7. Jasen Geesaman; 8. Bob Scott Jr.; 9. Brandin Ort; 10. Jaynee Zeigler; 11. George Eash; 12. Chris Derr; 13. Ricky Bender; 14. Steve Ramsey; 15. John Moser Jr.; 16. Michelle Walls; 17. Kevin Heckman; 18. Dalton Frye; 19. Craig Tankersley; 20. Mike Zeigler Jr.; 21. Matt Wampler; 22. Scott Sipe.    

FEATURE LAP LEADERS: Bennett (1-3); Rehbein (4-7); Zechman (8-20).

HEAT RACE WINNERS: Potts; Bender and Palm Jr.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps): 1. Adam Smith; 2. Donnie Broderick; 3. Patrick McClane; 4. Johnny Palm; 5. David Goode Sr.; 6. Dan Snyder; 7. Josh Bloom; 8. Tom Hartman; 9. Tim Hahn; 10. Chad Stine; 11. John Frye; 12. Cameron Benyou; 13. Butch Helsel; 14. Larry Landis; 15. Ricky Bender; 16. Eric Flinchbaugh.

FEATURE LAP LEADERS: Broderick (1-19); Smith (20).

MADISON HOUSE HARD CHARGER: Josh Bloom (+8 positions: 15th start / 7th finish)

HEAT RACE WINNERS: Benyou and Smith.

 

Road Warriors Feature (15 laps):  1. Daryl Sipe; 2. Adam Peters; 3. Curt McDade; 4. Jason Funk; 5. Dennis Dorosz; 6. Dino Pitcher; 7. Casey McDade; 8. Thomas Thompson; 9. Cory Phillips; 10. Gary Grim; 11. Steve Anthony; DNS – Jeff Svendsen. 

FEATURE LAP LEADERS: Peters (1-5); Sipe (6-15).

HEAT RACE WINNERS: Dorosz and Sipe.

 

Pro Sign & Design Mini Van Feature (10 laps):  1. Donny Groff 2. Jeremy Haines; 3. Anthony Roberts; 4. Zakari Kitner; 5. Al Kessock; 6. John Kitner.   

FEATURE LAP LEADERS: D. Groff (1-10).

HEAT RACE WINNER: Kitner.


Susquehanna Speedway Park “Big Track” Race Results from Saturday, July 21, 2012

Late Models Feature (25 laps): 1. Gene Knaub; 2. Chase Billet; 3. Justin Ehrhart; 4. Carl Billet; 5. J.R. Rodriguez; 6. Billy Wampler; 7. Bob Minnich; 8. Scott Richwine; 9. Randy Stoudt; 10. Steve Billet; 11. John Moser Jr.; 12. Eric Irvin; 13. Randy Christine Jr.; 14. Paul Cursey; 15. Rance Garlock; 16. Rick Wilson; 17. Ben Whitaker; 18. Matt Adams; 19. Denny Willey; 20. Steve Stitt; 21. Jeff King; 22. Grant Adams; 23. Travis Mease; 24. Bobby Weaver; DNQ – Devin Frey; Doug Wetler; D.J. Groft; Eric Markle; Dan Zechman; Matt Murphy; Larry Neiderer; Eddie Drury; Roger Myers; Ron Coleman.  

FEATURE LAP LEADERS: Rodriguez (1-14); Knaub (15-25).

JR'S PAVING HARD CHARGER: John Moser Jr. (+10 positions: 21st start / 11th finish).

HEAT RACE WINNERS: Wampler; Ehrhart; Knaub and Chase Billet.

CONSOLATION RACE: Moser.

 

Street Stocks Feature (20 laps): 1. Mike Zeigler Jr.; 2. Scott Thunberg; 3. Jasen Geesaman; 4. Jim Palm Jr.; 5. Randy Zechman; 6. Matt Wampler; 7. Brandin Ort; 8. Brian Rehbein; 9. Steve Lowery; 10. Chris Derr; 11. David Latsha; 12. Jaynee Zeigler; 13. Kevin Heckman; 14. Jeff Haag; 15. Doug Bennett; 16. Jake Moser; 17. Michelle Walls; 18. Tim Drawbaugh; 19. Greg Emlet Sr.; 20. Bob Scott; DNS – George Eash; Scott Sipe.  

FEATURE LAP LEADERS: Zeigler Jr. (1-20).

HEAT RACE WINNERS: Bennett; Palm Jr. and Geesaman.

 

Super Sportsman Feature (25 laps): 1. Rick Barr; 2. Russ Mitten; 3. Scott Dellinger; 4. Steve Fannasy; 5. Carmen Perigo Jr.; 6. Dave Berkheimer; 7. Bobby Hockenberry; 8. Eric Walker; 9. Jim Shuster; 10. Paul Miller; 11. Scott Geesey; 12. John Wolfe; 13. Jaremi Harrison; 14. Frankie Herr; 15. Gary Johnston; 16. Greg Foster; 17. Ryan Slothauer; 18. Dave Socks; 19. Duane Smith; 20. Ken Keyton; 21. Stan Wanner; 22. Steve Wilbur; 23. Mike Enders; 24. Jay Fannasy; DNQ – Lanny Hake; Jeff Leisey; Eric Eckert; Leroy Martin; Cory Shifflett; Tom Wycliff; David Conrad; Brian Gontz; Jim Hulse; Cody Fairchok; Doug Dotson.

FEATURE LAP LEADERS: Berkheimer (1-8); Herr (9-24); Barr (25).

HEAT RACE WINNERS: Geesey; Herr; Berkheimer and Barr.

CONSOLATION WINNER: Smith.


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, July 3, 2012

PA Sprint Series Feature (20 laps): 1. Mark Watkins; 2. Billy Ney; 3. Logan Wagner; 4. Tyler Lebo; 5. Ryan Lynn; 6. Nathan Gromley; 7. Erin Statler; 8. Scott Ellerman; 9. Dusten Shatzer; 10. Tim Dietz; 11. Jim Kennedy; 12. Dalton Dietrich; 13. Steve Kenawell; 14. Jake Waters; 15. George Riden; 16. Lance Newlin; 17. Matt Mountz; 18. Randy Kaylor; 19. Reed Thompson; 20. Chad Myers; 21. Eric Parker; 22. Jason Bergresser; 23. Tyler Reeser; 24. Kody Lehman; DNQ – Richard Shader Jr.; Richard Leonard; Andrew Hake; Joey Wenger.  

FEATURE LAP LEADERS: Watkins (1-20).

HEAT RACE WINNERS: T. Dietz, Mountz and Wagner.

CONSOLATION WINNER: Dietrich.

 

600cc Micro Sprints Feature (20 laps): 1. Tyler Walton; 2. Shane Lewis; 3. Tanner Hunsicker; 4. Luke Thomas; 5. Travis Scott; 6. Hannah Riser; 7. Tyler Walker; 8. Hank Donovan; 9. Josh Mehring; 10. Peter Michael; 11. Jermaine Godshall; 12. Kenny Brewer; 13. Cheyenne Topper; 14. Sam Lamotle; 15. Alyson Dietz; 16. Colton Laughman; 17. Broc Lawrence; 18. Cale Reigle; 19. Buddy Hines.

FEATURE LAP LEADERS: Riser (1); Lewis (2-5); Walton (6-20). 

HEAT RACE WINNERS: Hunsicker and Riser.

 

Legends Cars Feature (20 laps):  1. Scott Houdeshell; 2. Scott Gobrecht; 3. Bob Stough; 4. Bill Diehl; 5. Rich Miller; 6. Greg Mertz; 7. Jacob Feltch; 8. Brad Mellott; 9. Chris Transeau; 10. Chad Earnst; 11. Ed Trump; 12. Kevin Foster; 13. Chris Spidle; 14. David Miller; 15. Randy Minnich; 16. Jason Rochelle; 17. Chris McKinney; 18. Brent Marquis; 19. Vernon Houseman; 20. Cody Haines.  

FEATURE LAP LEADERS: Stough (1-15); Houdeshell (16-20).

HEAT RACE WINNERS: Houdeshell and Gobrecht.

 

Classic Cars Feature (20 laps):  1. Pete Neal; 2. Matt Wallace; 3. Brandon Little; 4. Charlie Summers; 5. Steve Cantwell; 6. Neal Reamer; 7. Lance Grove; 8. Jim Crocker; 9. Ron Grove; 10. Joe Snodgrass; 11. Bill Brown Sr.; 12. Bill Marinelli.

FEATURE LAP LEADERS: Brown Sr. (1-3); Wallace (4-18); Neal (19-20).

HEAT RACE WINNER: Wallace and Brown Sr.

 

Sidewinder Sprints Feature (20 laps):  1. Ben Murphy; 2. Jason Stahl; 3. Brandon Yarlett; 4. Seth Kearchner; 5. Reed Salony; 6. Zach Overmiller; 7. Mike Zielonis; 8. Keith Ford; 9. Tanner Hunsicker; 10. Chris Crull; 11. Peter Michael. 

FEATURE LAP LEADERS: Murphy (1-20).

HEAT RACE WINNER: Crull and Ford.

 

Pro Sign & Design Mini Vans Feature (20 laps):  1. Al Kessock; 2. Zac Kitner; 3. Donny Groff; 4. Jeremy Haines; 5. John Kitner; Anthony Roberts.

FEATURE LAP LEADERS: Haines (1-13); Kessock (14-15).

 

Figure 8 Feature (20 laps):  1. Richard Wolfe; 2. Greg Hicks; 3. Dennis Dorosz; 4. Roy Denike; 5. D.J. Groft; 6. Dany Mintmier; 7. John Drummer; 8. Darryl Kump; 9. Brian Lefebvre.

FEATURE LAP LEADERS: Denike (1-4, 14-15); Wolfe (5, 16-20); Hicks (6-13).


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, June 30, 2012

Late Models Feature (30 laps): 1. Chase Billet; 2. Carl Billet; 3. J.R. Rodriguez; 4.Randy Christine Jr.; 5 John Moser Jr.; 6. Bobby Beard; 7. Billy Wampler; 8. Bob Minnich; 9. Matt Adams; 10. John Baker; 11. Steve Billet; 12. Devin Frey; 13. Kyle Saylor; 14. Dave Lightner; 15. Jason Smith; 16. Denny Willey; 17. Ben Whitaker; 18. Cam Zeigler; 19. Bobby Weaver; 20. Dan Zechman; 21. Justin Ehrhart; 22. Ty Shatzer; 23. Travis McClelland; 24. Sterling Kinard; DNQ – John Remlein; Ron Coleman; Eric Markle. 

FEATURE LAP LEADERS: Christine Jr. (1-9); Chase Billet (10-30).

JR’S PAVING HARD CHARGER: John Moser Jr. (+10 positions: 15h start / 5th finish).

HEAT RACE WINNERS: Chrstine Jr. Chase Billet and Carl Billet.

 

Street Stocks Feature (25 laps): 1. Jasen Geesaman; 2. Scott Thunberg; 3. Randy Zechman; 4. Mike Zeigler Jr.; 5. David Latsha; 6. Brandin Ort; 7. Jaynee Zeigler; 8. Jake Moser; 9. Jed Latshaw;          10. Doug Bennett; 11. Eric McClane; 12. Mike Taft; 13. Nick Bloom; 14. Matt Sowers; 15. Brian Rehbein; 16. Gene Myers.  

FEATURE LAP LEADERS: Geesaman (1-25).   

MIKE ZEIGLER SR. MEMORIAL HARD CHARGER: Brandin Ort (+8 positions: 14th start / 6th finish)

HEAT RACE WINNERS: Latshaw and Thunberg.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1.Patrick McClane; 2. Tim Hahn; 3. Johnny Palm; 4. Adam Smith; 5. Donnie Broderick; 6. Dave Goode Sr.; 7. Dan Snyder; 8. Kyle Emig; 9. Cameron Benyou; 10. Chad Stine; 11. Jerry Deason; 12. Josh Bloom.    

FEATURE LAP LEADERS: McClane (1-20).

MADISON HOUSE HARD CHARGER: Donnie Broderick (+5 positions: 10th start / 5th finish).

HEAT RACE WINNERS: Smith and Benyou.

 

Road Warriors Feature (15 laps):  1. Daryl Sipe; 2. Christopher Holland; 3. Dennis Dorosz; 4. Thomas Thompson; 5. Michael Wityk; 6. Cory Phillips; 7. Dino Pitcher; 8. Adam Peters; 9. Curt McDade; 10. Greg  Zelinsky; 11. Gary Grim.

FEATURE LAP LEADERS: Sipe (1-15).

HEAT RACE WINNER: Zelinsky and Sipe.


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, June 23, 2012

Late Models Feature (25 laps): 1. Carl Billet; 2. Billy Wampler; 3. Justin Ehrhart; 4. Bob Minnich; 5. Randy Chrisitne Jr.; 6. Matt Adams; 7. Jamie Lloyd; 8. Bobby Weaver; 9. Paul Cursey; 10. John Moser Jr.; 11. Denny Willey; 12. Jeff King; 13. John Remlein; 14. Chase Billet; 15. Jason Smith; 16. Ron Coleman; 17. Bud Witmer; 18. J.R. Rodriguez; 19. Sterling Kinard; 20. Eddie Drury; 21. Ben Whitaker; 22. Dan Zechman.

FEATURE LAP LEADERS: Adams (1-4); Wampler (5-22); Carl Billet (23-25).

JR’S PAVING HARD CHARGER: Justin Ehrhart (+9 positions: 12th start / 3rd finish).

HEAT RACE WINNERS: Carl Billet; Willey and Cursey.

 

Street Stocks Feature (20 laps): 1. Doug Bennett; 2. Randy Zechman; 3. Jasen Geesaman; 4. Scott Thunberg; 5. Mike Zeigler Jr.; 6. Jed Latshaw; 7. David Latsha; 8. Tommy Slanker; 9. Brandin Ort; 10. Jaynee Zeigler; 11. Jake Moser; 12. Frankie Dove; 13. Brian Rehbein; 14. Nick Bloom; 15. Steve Ramsey; 16. Scott Sipe.    

FEATURE LAP LEADERS: Rehbein (1-5); Bloom (6); Geesaman (7-14); Bennett (15-20).  

HEAT RACE WINNERS: Zechman and Geesaman.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1. Johnny Palm; 2. Chad Stine; 3. Adam Smith; 4. Donnie Broderick; 5. Cameron Benyou; 6. Dave Goode Sr.; 7. Tim Hahn; 8. Don Zechman; 9. Tom Hartman; 10. Josh Bloom; 11. Eric Flinchbaugh; 12. Patrick McClane; 13. Rich Lomman; DNS – Steve Anthony.

FEATURE LAP LEADERS: Hahn (1-2); Palm (3, 10-20); Zeigler Jr. (4-9).

MADISON HOUSE HARD CHARGER: Donnie Broderick (+8 positions: 12th start / 4th finish)

HEAT RACE WINNERS: Benyou and McClane.

 

Road Warriors Feature (15 laps):  1. Daryl Sipe; 2. Curt McDade; 3. Adam Peters; 4. Thomas Thompson; 5. Dennis Dorosz; 6. Dino Pitcher; 7. Cory Phillips; 8. Gary Grim.

FEATURE LAP LEADERS: Peters (1); Sipe (2-15).

HEAT RACE WINNER: Grim.      

 

Pro Sign & Design Mini Van Feature (10 laps):  1. Zakari Kiner; 2. Anthony Roberts; 3. Al Kessock; 4. Donny Groff; 5. Jeremy Haines; 6. Marcus Groft; DNS – D.J. Groft.

FEATURE LAP LEADERS: Kitner (1-10).

HEAT RACE WINNER: Roberts.


Susquehanna Speedway Park Race Results from Sunday, June 17, 2012

Super (410) Sprint Car Feature (25 laps): 1. Don Kreitz; 2. Greg Hodnett; 3. Aaron Ott; 4. Blaine Heimbach; 5. Brent Marks; 6. Lance Dewease; 7. Fred Rahmer; 8. Billy Dietrich; 9. Adam Wilt; 10. Danny Dietrich; 11. Logan Schuchart; 12. Daryn Pittman; 13. Frank Cozze; 14. Bob Howard; 15. Ryan Wilson; 16. Glendon Forsythe; 17. Scott Lutz; 18. Jim Shuster; 19. David Wilson; 20. George Riden; 21. Derek Sell; 22. Hunter Mackison; 23. Mark Zimmerman.

FEATURE LAP LEADER: Kreitz (1-25).

HEAT RACE WINNERS: Ott; Dewease and Kreitz.

 

358 Sprint Car Feature (20 laps): 1. Jacob Allen: 2. Pat Cannon; 3. Dale Hammaker; 4. Mark Smith; 5. Cris Eash; 6. Tim Wagaman; 7. Austin Hogue; 8. Aaron Spahr; 9. Ryan Wilson; 10. Kyle Moody; 11. Rodney Westhafer; 12. Brie Hershey; 13. Jay Galloway; 14. Jason Cherry; 15. Mike Hamer; 16. Kody Lehman; 17. Scott Fisher; 18. Leah Starner; 19. Mike Bittinger; 20. Bob Anderson; 21. Mark Strickler; 22. Denny Gross; DNS – Tim Stallings.

FEATURE LAP LEADERS: Allen (1-20).   

HEAT RACE WINNERS: Cannon; Smith and Wagaman.


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, June 9, 2012

Late Models Feature (25 laps): 1. Justin Ehrhart; 2. Carl Billet; 3. Bob Minnich; 4. Billy Wampler; 5. J.R. Rodriguez; 6. Chase Billet; 7. Steve Billet; 8. Gary Potts; 9. John Moser Jr.; 10. Bobby Weaver; 11. Matt Murphy; 12. Denny Willey; 13. Matt Adams; 14. John Remlein; 15. Ron Coleman; 16. Jamie Lloyd; 17. Tommy Slanker; 18. Eddie Drury; 19. Ben Whitaker; 20. Randy Christine Jr.; 21. Sterling Kinard; 22. Dan Zechman.

FEATURE LAP LEADERS: Chase Billet (1-2); Adams (3-9); Ehrhart (10-25).

JR’S PAVING HARD CHARGER: Steve Billet (+12 positions: 19th start / 7th finish).

HEAT RACE WINNERS: Zechman; Carl Billet and Chase Billet.

 

Street Stocks Feature (20 laps): 1. Doug Bennett; 2. Randy Zechman; 3. Nick Bloom; 4. Scott Thunberg; 5. Dave Latsha; 6. Jasen Geesaman; 7. Mike Zeigler Jr.; 8. Jaynee Zeigler; 9. Brian Rehbein; 10. Scott Sipe; 11. Jake Moser.    

FEATURE LAP LEADERS: Zeigler Jr. (1-4); Bennett (5-20).  

HEAT RACE WINNERS: Zechman and Zeigler Jr.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1. Johnny Palm; 2. Cameron Benyou; 3. Patrick McClane; 4. Chad Stine; 5. Adam Smith; 6. Tim Hahn; 7. Donnie Broderick; 8. Eric Flinchbaugh; 9. Dave Goode Sr.; 10. Tom Hartman; 11. Josh Bloom; 12. Davey Nester; 13. Don Zechman; 14. Rich Lomman; 15. Brandon Hedstrom; 16. Dave Thomas Jr.

FEATURE LAP LEADERS: Palm (1-20).

MADISON HOUSE HARD CHARGER: Broderick (+5 positions: 12th start / 7th finish)

HEAT RACE WINNERS: Bloom and Stine.

 

Road Warriors Feature (15 laps):  1. Daryl Sipe; 2. Curt McDade; 3. Dennis Dorosz; 4. Thomas Thompson; 5. Adam Peters; 6. Davey Nester Jr.; 7. Greg Zelinsky; 8. Dino Pitcher.

FEATURE LAP LEADERS: Sipe (1-15).

HEAT RACE WINNER: Dorosz.      

 

Pro Sign & Design Mini Van Feature (10 laps):  1. Anthony Roberts; 2. Al Kessock; 3, Jeremy Haines; 4. D.J. Groft; 5. Zakari Kitner; 6. Donny Groft; 7. Marcus Groft; 8. John Kitner.

FEATURE LAP LEADERS: Roberts (1-10).

HEAT RACE WINNER: Roberts.


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, June 2, 2012

Late Models Feature (25 laps): 1. Justin Ehrhart; 2. J.R. Rodriguez; 3. Carl Billet; 4. Billy Wampler; 5. John Moser Jr.; 6. Steve Billet; 7. Dan Zechman; 8. Denny Willey; 9. Matt Murphy, 10. Randy Chrisitne Jr.; 11. John Remlein; 12. Eddie Drury; 13. Larry Neiderer; 14. Bob Minnich; 15. Chase Billet; 16. Dave Lightner; 17. Gary Potts; 18. Devin Frey; 19. Matt Adams; 20. Bobby Weaver; Sterling Kinard; DNS – Ron Coleman.

FEATURE LAP LEADERS: Rodriguez (1-4); Ehrhart (5-25).

JR’S PAVING HARD CHARGER: Billy Wampler (+8 spots).

HEAT RACE WINNERS: S. Billet, Christine Jr. and Ehrhart.

 

Street Stocks Feature (20 laps): 1. Doug Bennett; 2. Mike Zeigler Jr.; 3. Scott Thunberg; 4. Randy Zechman; 5. Jasen Geesaman; 6. Eric McClane; 7. Frankie Dove; 8. David Latsha; 9. Jake Moser; 10. Brian Rehbein; 11. Jim Palm Jr.; 12. Nick Bloom; 13. Michelle Walls; 14. Jed Latshaw; 15. Scott Sipe; 16. Jim Rost Jr.; 17. Matt Sowers; 18. Brandin Ort; DNS – Jaynee Zeigler; Dalton Frye.  

FEATURE LAP LEADERS: Zeigler Jr. (1); Palm Jr. (2-4); Bennett (5-20).

HEAT RACE WINNERS: Zeigler Jr. and Bennett.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1. Chad Stine; 2. Adam Smith; 3. Patrick McClane; 4. Rich Lomman; 5. Cameron Benyou; 6. Josh Bloom; 7. Donnie Broderick; 8. Michael Goodwin; 9. Tom Hartman; 10. Earl Kennedy III; 11. Dave Goode Sr.; 12. Dan Snyder; 13. Matt Johnson; 14. Tim Hahn; 15. Davey Nester; 16. Johnny Palm; 17. Dave Thomas Jr.   

FEATURE LAP LEADERS: Snyder (1-4); Smith (5-16); Stine (17-20).

MADISON HOUSE HARD CHARGER: Chad Stine (+16 spots).

HEAT RACE WINNERS: Goodwin and Snyder.

 

Road Warriors Feature (15 laps):  1.    Curt McDade; 2. Daryl Sipe; 3. Adam Peters; 4. Calvin Redding; 5. Thomas Thompson; 6. Dennis Dorosz; 7. Scott Peters; 8. Jeffrey Waltz; 9. Dino Pitcher; 10. Casey McDade; 11. Michael Jack; DNS – Jesse Hitz.

FEATURE LAP LEADERS: Curt McDade (1-15).

HEAT RACE WINNER: Sipe and Curt McDade.     

 

Pro Sign & Design Mini Van Feature (10 laps):  1. Anthony Roberts; 2. Zak Kitner; 3. Al Kessock; 4. Butch Richcreek; 5. Donny Groff; 6. Jeremy Haines; 7. John Kitner; 8. Angus Leahy; 9. Marcus Groft; DNS – John Nace.

FEATURE LAP LEADERS: Sipe (1-3); Roberts (4-10).

HEAT RACE WINNER: Groft and Richcreek.

 

PENNMAR Vintage Cars Feature (12 laps):  1. Aaron Brommer; 2. Pernell Snyder; 3. Fred Krickbaum Jr.; 4. Rick Pastor; 5. Larry Felty; 6. Glenn Pobletts; 7. Stew Wenrich; 8. Alan Pahulick.      

FEATURE LAP LEADERS: Brommer (1-12).

HEAT RACE WINNER: Brommer.     


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, May 19, 2012

Late Models Feature (25 laps): 1. Carl Billet; 2. J.R. Rodriguez; 3. Randy Christine Jr.; 4. John Moser Jr.; 5. Justin Ehrhart; 6. Tommy Slanker; 7. Bobby Weaver; 8. Steve Billet; 9. Chaz Walls; 10. Bob Minnich; 11. Kyle Saylor; 12. Matt Adams; 13. Paul Cursey; 14. Kevin Palmer; 15. Dan Zechman; 16. John Remlein; 17. Jamie Lloyd; 18. D.J. Groft; 19. Billy Wampler; 20. Devin Frey; 21. Chase Billet; 22. Eddie Drury; 23. Denny Willey; 24. Sterling Kinard; DNQ – Jeff King; J.T. McLanigan; Matt Murphy; Ron Coleman.  

FEATURE LAP LEADERS: Rodriguez (1-18); Carl Billet (19-25).

JR’S PAVING HARD CHARGER: Tommy Slanker (+15 spots).

HEAT RACE WINNERS: Moser; Rodriguez; Carl Billet.

CONSOLATION WINNERS: Slanker.

 

Street Stocks Feature (20 laps): 1. Doug Bennett; 2. Randy Zechman; 3. Mike Zeigler Jr.; 4. Jim Palm Jr.; 5. Scott Thunberg; 6. Nick Bloom; 7. Brandin Ort; 8. Michelle Walls; 9. Jake Moser; 10. Dalton Frye; 11. Jim Rost Sr.; 12. Tommy Slanker; 13. Jaynee Zeigler; 14. Jasen Geesaman; 15. Brian Rehbein; 16. Jed Latshaw; DNS – Steve Ramsey. 

FEATURE LAP LEADERS: Palm Jr. (1-4).

HEAT RACE WINNERS: Thunberg and Zechman.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1. Cameron Benyou; 2. Adam Smith; 3. Patrick McClane; 4. Donnie Broderick; 5. Johnny Palm; 6. Jamey Huls; 7. Chad Stine; 8. Tim Hahn; 9. Dave Goode Sr.; 10. Davey Nester; 11. Tom Hartman; 12. Eric Flinchbaugh; 13. Dan Snyder. 

FEATURE LAP LEADERS: Benyou (1-20).

MADISON HOUSE HARD CHARGER: Donnie Broderick (+6 spots).

HEAT RACE WINNERS: McClane and Smith.

 

Road Warriors Feature (15 laps):  1. Daryl Sipe; 2. Curt McDade; 3. Dennis Dorosz; 4. Adam Peters; 5. Thomas Thompson; 6. Davey Nester Jr.; 7. Dino Pitcher; 8. Casey McDade; DNS – Jesse Hitz. (New Track Record – 6:03.01)    

FEATURE LAP LEADERS: Sipe (1-15).

HEAT RACE WINNER: Sipe.    

 

Pro Sign & Design Mini Van Feature (10 laps):  1. Anthony Roberts; 2. Donny Groft; 3. John Kitner; 4. Jeremy Haines; 5. Marcus Groft; 6. Dennis Kinser; 7. Jace Mentzer; 8. Al Kessock; DNS – Zakari Kitner.   

FEATURE LAP LEADERS: Roberts (1-10).

HEAT RACE WINNER: Kessock.

 

PENNMAR Vintage Cars Feature (12 laps):  1. Aaron Brommer; 2. Fred Krickbaum; 3. Rick Pastor; 4. Stew Wenrich; 5. Paul Hoffman; 6. Leroy Felty; 7. Alan Pahulik; 8. Gary Felty; DNS – Paul Bacchus; Glenn Pobletts.    

FEATURE LAP LEADERS: Brommer (1-12).

HEAT RACE WINNER: Krickbaum.    


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, May 12, 2012

Steel Block Bandits Late Models Feature (30 laps): 1. Gene Knaub; 2. Andy Fries; 3. Tyler Armstrong; 4. Randy Stoudt; 5. Chase Billet; 6. Billy Wampler; 7. Walker Arthur; 8. Denny Bonebrake; 9. Sean Merkel ; 10. Rick Hulson; 11. Roy Miller; 12. Randy Christine Jr.; 13. Kyle Lear; 14. J.R. Rodriguez; 15. John Baker; 16. John Moser Jr.; 17. Billy Beacher; 18. Glenn Elliott; 19. Chaz Walls; 20. Carl Billet; 21. Grant Adams; 22. Bernie Beard; 23. Chris Knopp; 24. Wes Bonebrake; 25. Derrick Zirkle; DNQ – D.J. Groft; Walter Crouch; Bobby Beard; Jared Miller; Bruce Kane; Jake Jones; Jamie Lloyd; Matt Adams; Dan Zechman; Denny Willey; Eddie Drury; Daniel Sneed; Justin Ehrhart; Scott Palmer.

FEATURE LAP LEADERS: Chase Billet (1-2); Fries (3-29); Knaub (30).

JR’S PAVING HARD CHARGER: Randy Stoudt (+11 spots).

HEAT RACE WINNERS: Elliott; Chase Billet; Fries; Bernie Beard.

CONSOLATION WINNERS: Hulson and Carl Billet.

 

Street Stocks Feature (20 laps): 1. Doug Bennett; 2. Randy Zechman; 3. Scott Thunberg; 4. Jaynee Zeigler; 5. Tommy Slanker; 6. Jasen Geesaman; 7. Nick Bloom; 8. David Latsha; 9. Jenn Scott; 10. Jake Moser; 11. Michelle Walls; 12. George Harris; 13. Brian Rehbein; 14. Jed Latshaw; 15. Brandin Ort; 16. Jim Palm Jr.; DQ – Sam Rial; Mike Zeigler Jr.; DNS – Scott Sipe.

FEATURE LAP LEADERS: Bennett (1-20).

HEAT RACE WINNERS: Thunberg and Palm.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1. Donnie Broderick; 2. Johnny Palm; 3. Chad Stine; 4. Patrick McClane; 5. Adam Smith; 6. Mike Goodwin; 7. Dave Kamp; 8. Davey Nester; 9. Tim Hahn; 10. Eric Flinchbaugh; 11. Dave Goode Sr.; 12. Dan Snyder; 13. Kyle Emig; 14. Cameron Benyou; 15. Shane Stambaugh; 16. Josh Bloom.

FEATURE LAP LEADERS: Broderick (1-20).

MADISON HOUSE HARD CHARGER: Dave Kamp (+9 spots).

HEAT RACE WINNERS: Broderick and Smith.

 

Sidewinder Sprints Feature (20 laps):  1. Ben Murphy; 2. Jason Stahl; 3. Seth Kearchner; 4. Alex Schanz; 5. Zach Overmiller; 6. Mike Zelionis; 7. Jerry Strausbaugh; 8. Rohan Beasley; 9. Brendon Bright; 10. Chris Crull; 11. Adam Meier; 12. Brad Gleeson; 13. Reed Saloney; DQ – Joe Robertson; DNS – Brandon Yarlett; Mike Murphy; Christian Wright.

FEATURE LAP LEADERS: Saloney (1-4); Bright (5-17); Murphy (18-20).

HEAT RACE WINNER: Saloney and Gleeson.   

 

Women on Wheels Mini Van Feature (10 laps):  1. Sherry Kitner; Alyssa Landis.   

FEATURE LAP LEADERS: Landis (1-3); Kitner (4-10).


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, May 5, 2012

Late Models Feature (25 laps): 1. Carl Billet; 2. Chase Billet; 3. Justin Ehrhart; 4. Randy Christine Jr.; 5. Billy Wampler; 6. Chaz Walls; 7. Steve Billet; 8. J.R. Rodriguez; 9. Chris Knopp; 10. Cory Houck; 11. Kyle Saylor; 12. Cam Zeigler; 13. Devin Frey; 14. Dave Lightner; 15. Denny Willey; 16. Matt Adams; 17. D.J. Groft; 18. Ron Coleman; 19. John Remlein; 20. Jeff King Jr.; 21. Eddie Drury; 22. Paul Cursey; 23. Dan Zechman; 24. John Moser Jr.; DNS – Bobby Weaver; Sterling Kinard; Bob Minnich.

FEATURE LAP LEADERS: Chase Billet (1-9); Carl Billet (10-25).

JR’S PAVING HARD CHARGER: Chris Knopp (+15 spots).

HEAT RACE WINNERS: Chase Billet, Carl Billet and Rodriguez.

 

Street Stocks Feature (20 laps): 1. Doug Bennett; 2. Scott Thunberg; 3. Randy Zechman; 4. Jim Palm Jr.; 5. Jasen Geesaman; 6. Brandin Ort; 7. Jake Moser; 8. Mike Taft; 9. Nick Bloom; 10. Jim Rost Jr.; 11. George Harris III; 12. Don Zechman; 13. Jaynee Zeigler; 14. Jed Latshaw; 15. Michelle Walls; 16. David Latsha; 17. Scott Sipe; 18. Troy Myers; 19. Jim Rost Sr.; 20. Mike Zeigler Jr.; 21. Brian Rehbein; 22. Stephen Ramsey.   

FEATURE LAP LEADERS: Bennett (1-20).   

HEAT RACE WINNERS: Thunberg; Bennett and D. Zechman.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1. Chad Stine; 2. Johnny Palm; 3. Adam Smith; 4. Patrick McClane; 5. Davey Nester; 6. Donnie Broderick; 7. Dan Snyder; 8. Tom Hartman; 9. Tim Hahn; 10. Butch Helsel; 11. Josh Bloom; DNS – Cameron Benyou; David Goode Sr.; Jamey Huls; Eric Flinchbaugh; Justin Palm; Rich Lomman; Matt Wampler. 

FEATURE LAP LEADERS: Stine (1-20).  

MADISON HOUSE HARD CHARGER: Tom Hartman (+3 spots).

HEAT RACE WINNERS: Smith and Stine.

 

Road Warriors Feature (15 laps):  1. Daryl Sipe; 2. Curt McDade; 3. Gary Grim; 4. Dennis Dorosz; 5. Dino Pitcher; 6. Brandon Stevens; 7. Casey McDade; 8. Marcus Groft; 9. Thomas Thompson.

FEATURE LAP LEADERS: Sipe (1-15).

HEAT RACE WINNER: Curt McDade.  

 

Pro Signs & Designs Mini Van Feature (10 laps):  1. Butch Richcreek; 2. Anthony Roberts; 3. Al Kessock; 4. Donny Groff; 5. Zakari Kitner; 6. Davey Groff; 7. Jeremy Haines; DNS – Jace Mentzer.   

FEATURE LAP LEADERS: Roberts (1-2); Richcreek (3-10).

HEAT RACE WINNER: Richcreek.

 

Legends Cars Feature (20 laps):  1. Scott Houdeshell; 2. Harlon Leppo; 3. Bill Diehl; 4. Richard Miller; 5. Greg Burd; 6. John Hall; 7. Jacob Feltch; 8. Chad Ernst; 9. Rick Hartwig; 10. Ed Trump; 11. Ed Wentz; 12. Bradley Mellott; 13. Dave Miller; 14. Donald Butler; 15. Scott Gobrecht. 

FEATURE LAP LEADER: Houdeshell (1-20).  

HEAT RACE WINNERS: Houdeshell and Leppo.


Susquehanna Speedway Park Race Results from Sunday, April 15, 2012

Sprint Car Spring Classic Feature (25 laps): 1. Greg Hodnett; 2. Aaron Ott; 2. Danny Dietrich; 3. Alan Krimes; 5. Logan Schuchart; 6. Chad Layton; 7. Lance Dewease; 8. Brent Marks; 9. Derek Sell; 10. Don Kreitz Jr.; 11. Billy Dietrich; 12. Kevin Nouse; 13. Blaine Heimbach; 14. Johnny Mackison; 15. Fred Rahmer; 16. Daryn Pittman; 17. Frank Cozze; 18. Rick Lafferty; 19. Mark Bitner; 20. Bobby Howard; 21. Curt Michael; 22. Nicole Bower; 23. Hunter Mackison; 24. David Wilson.

FEATURE LAP LEADERS: Sell (1-6); Hodnett (7-25).

HEAT RACE WINNERS: Hodnett, Krimes and Sell.

 

358 Sprint Car Feature (20 laps): 1. Mark Smith; 2. Pat Cannon; 3. Eric Tomecek; 4. Kyle Moody; 5. Austin Hogue; 6. Rodney Westhafer; 7. Mike Bittinger; 8. Jacob Allen; 9. Tyler Ross; 10. Tim Berkheimer; 11. Adrian Shaffer; 12. Jay Galloway Jr.; 13. Scott Fisher; 14. Denny Gross; 15. Bob Anderson; 16. Jason Cherry; 17. Leah Starner; 18. Dale Hammaker; 19. Wes Irwin.

FEATURE LAP LEADERS: Smith (1-20).

HEAT RACE WINNERS: Cannon, Hogue and Smith.


Susquehanna Speedway Park Race Results from Saturday, April 14, 2012

Late Models Feature (25 laps): 1. Roy Miller; 2. Chse Billet; 3. Derrick Zirkle; 4. Justin Ehrhart; 5. J.R. Rodriguez; 6. John Moser Jr.; 7. Jamie Lloyd; 8. Carl Billet; 9. Chris Knopp; 10. Mike Walls; 11. Denny Willey; 12. Kyle Saylor; 13. Dave Lightner; 14. Devin Frey; 15. Mark Billet; 16. Eddie Drury; 17. Todd Leonard; 18. John Remlein; 19. Matt Adams; 20. Bobby Weaver; 21. Dallas Wenrich; 22. D.J. Groft; 23. Bob Minnich; 24. Billy Wampler; DNQ – Sterling Kinard; Marcus Groft; Ben Whitaker.

FEATURE LAP LEADERS: C. Billet (1-10); Miller (11-25).

HEAT RACE WINNERS: C. Billet, Miller and Lightner.

 

Street Stocks Feature (20 laps): 1. Mike Zeigler Jr.; 2. Randy Zechman; 3. Scott Thunberg; 4. Tim Drawbaugh; 5. David Latsha; 6. Jake Moser; 7. Gene Myers; 8. Brandin Ort; 9. Jaynee Zeigler; 10. Jed Latshaw; 11. Steve Ramsey; 12. Michelle Walls; 13. Doug Bennett; 14. Nick Bloom; 15. Jim Rost Sr.; 16. Brian Rehbein; 17. Eddie Richards; DNS – Troy Myers; Eric Tripp; Jim Palm.  

FEATURE LAP LEADERS: M. Zeigler Jr. (1-20).  

HEAT RACE WINNERS: M. Zeigler Jr. and Rost Sr.

 

Xtreme Stock Car Feature (20 laps):  1. Donnie Broderick; 2. Patrick McClane; 3. Cameron Benyou; 4. Adam Smith; 5. Chad Stine; 6. Tim Hahn; 7. Davey Nester; 8. J.R. Rodriguez; 9. Dan Snyder; 10. Jamie Huls; 11. Tom Hartman; 12. Dave Goode Sr.; 13. Josh Bloom; 14. Chris Derr; 15. Johnny Palm; DNS – Eric Flinchbaugh; Justin Palm; Shane Stambaugh; Brandon Hedstrom.  

FEATURE LAP LEADERS: Hahn (1-12); Broderick (13-20).

HEAT RACE WINNER: Hahn and Smith.

 

Road Warriors Feature (15 laps):  1. Dennis Dorosz; 2. Curt McDade; 3. Thomas Thompson; 4. Roy Denike; 5. Adam Peters; 6. Jesse Hitz; 7. Dino Pitcher; 8. Angie Groft; 9. Butch Stevens; DQ – Daryl Sipe. 

FEATURE LAP LEADERS: Sipe (1, 5-6, 8-15); McDade (2-4, 7).

HEAT RACE WINNERs: Sipe and McDade.

 

Pro Signs & Designs Mini Van Feature (10 laps):  1. Butch Richcreek; 2. Al Kessock; 3. Davey Groff Jr.; 4. Anthony Roberts; 5. Donnie Groff; 6. Jeremy Haines; 7. Zakari Kitner; 8. Jace Mentzer.  

FEATURE LAP LEADERS: Kessock (1-5); Richcreek (6-10).

HEAT RACE WINNER: Richcreek.

 

PENNMAR Vintage Cars Feature (12 laps):  1. Aaron Brommer; 2. Fred Krickbaum; Rick Pastor; 4. Glenn Pobletts; 5. Larry Felty; 6. Stew Wenrich; 7. Paul Bacchus; 8. Clark Bartholomew. 

FEATURE LAP LEADER: Brommer (1-12).

HEAT RACE WINNER: Brommer.


 


Copyright © 2004 - 2012
Susquehanna Speedway Park.
All rights reserved.
Last Updated: December 04, 2012 07:47 PM